Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SEVGİNİN EN GÜZELİ

SEVGİNİN EN GÜZELİ
26.02.2020 / 11:13
Hani derler ya dert adamı söyletir, ön sayfalardaki yazıda belirttiğim gibi ben Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde oturuyorum. Gerek doktorlara ve hastane çalışanlarına saldıran caniler hakkında yazmış olduğum yazıları ayrıca hayvanlar hakkında yazmış olduğum yazıları aile doktorumuz Oğuzhan Polat Bey’e okusun diye veriyorum.
Tarih 20.02.2020 sayın doktorumuz Oğuz Be/in görevli olduğu sağlık ocağına pansuman için gittim. Başparmağımda ki yarayı pansuman eden hemşire hanımefendi doktorlar için yazmış olduğum yazıyı okuduğunu söyledi. Ben kendisine sokak hayvanları hakkında yazmış olduğum yazıyı verdiğimi söyledim. O değerli hemşire hanım bana ben de sokak hayvanlarına bakıyorum, bir ayda 90 kg mama alıyorum dedi. 90 kilo mama altı tane 15 kiloluk çuval demektir. Ben ayda ancak iki çuval alabiliyorum. Benim emekli maaşım 2 bin lira civarında. Hemşire hanımefendinin maaşının miktarını bilmiyorum, bilmek de istemiyorum. Ev geçindiren, çocuk okutan bu değerli insanın ismini göğsündeki yazıda İlkim olduğunu okudum.
Ey insanlık alemi bu değerli hemşire hanımefendinin almış olduğu maaş ölçü değildir. Bu değerli insanın yüreğindeki merhamet, sinesindeki sevgi bana göre bir okyanus gibidir. Ben İse bu deryanın yanında bir damla su gibi hissettim kendimi. Ey aziz kardeşim Allah sen ve senin gibi davrananları her iki cihanda aziz eylesin.
Ayrıca parmağıma pansuman yaparken dökmüş olduğu ilaç parmaklarımın arasından taşınca elimin içini ve parmaklarımın aralarını silmeye başlayınca ben kendi kendime dedim ki belki de bu yarayı gören bir başkaları iğrenmiş olurlardı. İlkim Hanım ve aynı görevi yapan doktor ve hemşirelerin hepsi aynı duyguya sahip ve hepsi de ben insanım diyenlerin gönlünde. Sevgi ve saygıyla onların ne kadar değerli olduğunu unutmayın.
ilkim hanım kardeşimin sokak hayvanlarına yapmış olduğu harcamaların bütün hastane çalışanlarına örnek olmasını diliyorum ve kendisine layık olan bir şiir yazıyorum:

İlkim sene aydın hemşire hanım
Gözü tok gönlü tok gördüm ben seni
Dünyada kalıyor dünyanın malı
Gözü tok gönlü tok gördüm ben seni

Hayvanların çilesini bilirsin
Ayda doksan kilo mama alırsın
Yedirdikçe yüzlerine gülersin
Gözü tok gönlü tok gördüm ben seni

Hayvanlar küfretmez beddua etmez
Hayvanlar kin gütmez kimseden küsmez
Hayvanlar insana asla zulmetmez
Onlara şefkatli gördüm ben seni

Selim bir damladır sen bir deryasın
İnsanlık alemi senden ders alsın
Toprak namerdin gözünü doyursun
İnan ki civan mert gördüm ben seni

Ey değerli hayvan severler televizyonlarda görüyorum bir köpeğin yarasını saranlar, bir kediye bir lokma ekmek ve bir tabak su verenler görüntüde, ilkim Hanım’ın hayvanlar için yapmış olduğu aşikar. Bu garip Selim ustanın kaç tane kedi ve köpeği Tekirdağ Hürriyet mahallesinde Can veterinere tedavi ettirdiğimi bilir. Bizler ıssız bir dağın eteğinde kendimizi çürümeye terk edilmiş bir ağaç gibi görüyoruz. Sadece bazılarına örnek olsun diye bizi de görüntülesinler. Başka bir amacımız yoktur. Sevgiyle kalın.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR