Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BOŞ BEŞİK

BOŞ BEŞİK
02.03.2020 / 11:09
Bir dertli ana bir fedakar ana ve bir çilekeş ananın feryadı. Bu dertli ana ne çilelerle büyüttüğü oğlundan görmüş olduğu hakaretler dayanılmaz bir hale gelmiş. Dertli ana yine bir gün evinde oğlu tarafından hakarete uğradıktan sonra içinde uyutup büyüttüğü boş beşiği gösterir: ‘’Bak oğlum bu boş beşiği görüyor musun?’’ der. Oğlu ‘’Görüyorum boş bir beşik.’’ diye karşılık verir.
Dertli ana ‘’Oğlum ben seni bu beşikte büyüttüm. Uyumadım seni uyuttum, sen ağlarken seninle beraber ben de ağlardım. Gece sabahlara kadar seninle uğraşırdım, hastalandığın zaman seni kucağıma alıp saatlerce yol yürüyüp seni doktora götürürdüm. Bu beşikte ağlarken yüzene konan sinekleri kovacak gücün yoktu, şimdi büyümüş bana hakaret edersin. Sen öldükten sonra mezarda vücuduna yaklaşmakta olan yılanları, çiyanları, böcekleri kovabilecek misin hayırsız evlat.’’ ‘’Orası seni ilgilendirmez fazla konuşma.’’ demiş garip anasına. Dertli ana oğluna ‘’Sana sütümü helal etmiyorum demek isterim fakat dilim varmıyor hayırsız evlat.’’ Demiş. ‘’Bana kaç kilo süt içirdin , ben gidip sana on misli süt alayım.’’ diyerek kapıyı çarparak çıkıp gitmiş.
İşte ana yüreği, sütüm sana haram olsun demeye dili varmıyor.
Laf lafı açar evlat bir ananın canından ve kanından olduğu için o ana canından kanından evladı için vazgeçer. Bir de değerli merhametli ve fedakar hanımefendi hemşire İlkim Senem AYDIN ayda 90 kg mamayı maaşı ile karşılayıp sokak hayvanlarına bakmaktadır. Bu merhamet sahibinin yapmış olduğunun bütün insanlara örnek olmasını dileyerek , kendisini sevgiyle saygıyla selamlıyorum.
Cefakar ananın hayırsız evladına bir şiir yazmadan geçmek istemiyorum:

Ana ve babanın hakkı ödenmez
Ben ettim ben buldum demeden uyan
Son pişmanlık sana hiç fayda vermez
Ben ettim ben buldum demeden uyan

Hal ve hatırını sormamış isen
Hayır duasını almamış isen
Beddualarına müptela isen
Ben ettim ben buldum demeden uyan
Ne yaptıysan aynısını bulursun
Yüzün gülmez bahtı kara olursun
Bir gün bunun hesabını verirsin
Ben ettim ben buldum demeden uyan
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR