Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GÜN MERTLİK GÜNÜDÜR

GÜN MERTLİK GÜNÜDÜR
03.03.2020 / 11:12
Türkiye 1. Cihan Savaşı’nda yedi düvelle savaştı. Yeteri kadar silah ve mühimmat olmadığı halde Anadolu insanı kazmasıyla küreğiyle elindeki sopası ile yedi düvelin hakkından gelmiştir. Yeteri kadar yiyecek yok. Çok zaman hoşafla idare eden kahraman Türk askeri kanaatkar ve vatan aşkıyla başarıya ulaşmıştır.
Anadolu kadını parmağındaki yüzüğü, kulağındaki küpesini gerek mühimmat için, gerek askerine yiyecek ve giysi ihtiyacı için vermiştir. Anadolu insanı mertoğlu merttir.
Türkiye şimdi yedi düvelle savaşıyor. Doğu ve Güneydoğu’da varlık gösteren terör örgütlerine Amerika binlerce tır silah yardımı yapmıştır. Halen yardıma devam ediyor, ellerini kollarını sıvayarak sınırdaki karakollarımıza saldırıp birçok askerimizi şehit ettikten sonra karakola yakın bir yerde piknik yaptıktan sonra çekip giderlerdi. Suriye tarafında atılan roketlerle yüzlerce vatandaşımız şehit olmuştur. Amerika’nın terör örgütlerine yapmış olduğu silahlar mahzenlerde depolanmış, bu silahları bekledikleri fırsatı buldukları zaman bize doğru öttürecekler. Bekledikleri fırsat Türkiye’de zayıf bir iktidar. 911 km Suriye sınırımızı güvenli bölge haline getiren sayın Cumhurbaşkanımızın yönetimindeki iktidarı eleştiren muhalefetin terör destekçileri ile iş birliklerinin iktidar olmalarını bekliyorlar.
Kur olaylarıyla birçok hilebazlıkla Türkiye’yi çökertmek isteyenlere karşı zaman mertlik zamanıdır. Birinci Cihan Savaşında anamın babası olan dedem 12 yıl askerlik yapmış, babamın babası olan dedem Ermeniler tarafından öldürülmüştür. Ben onlara layık bir torun olabilmek için emekli maaşım iki bin lira civarında ben maaşımın tamamını bağışlamaya varım. Çok şükür ne bir evim var ne de dikili bir ağacım.
Ey 600 tane milletvekili sizler yüksek maaşlarınızın yarısını bağışlayabilir misiniz? Hodri meydan. Ben yeter diyene kadar çekilmek yok demişler ya mert dayanır namert kaçar ya dayanan ben ekmek ve zeytinle idare ederim. Sizler maaşlarınızın yarısıyla iyi geçinirsiniz. Gün mertlik günüdür.

Mert ile namertin hali
Böyle günde belli olur
Vatanına saygı yolu
Böyle günde belli olur

Vatan bizim vatanımız
Bayrak bizim bayrağımız
Rengi bizim al kanımız
Böyle günde belli olur

Selim der olalım düçar
Ülkemiz kalmasın naçar
Mert dayanır namert kaçar
Böyle günde belli olur
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR