Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ERMENİLER

ERMENİLER
17.03.2020 / 11:09
Ermeniler Nuh Aleyhisselam’ın oğlu Yaşef’in torunu Hayk’ın soyundan türemiş bir kavim ve Frikyalıların, Hititlerin kolları olduğu da söylenmektedir. Dilleri Hint ve Avrupa diline mensuptur. Ortaçağda Arap hakimiyeti altında yaşayan Ermeniler, Bizans’ın desteğiyle Bağratuni ailesine mensup Aşot’u kral ilan etmişlerdir. Daha sonra Bizans hakimiyetine girdiler, Bizanslılardan zulüm gördüklerinden dolayı Müslüman Türklerin yanında yer aldılar. Çünkü Müslüman Türklerin olduğu yerde din hürriyeti ve adalet vardır. Daha sonra Ermeniler Selçuklular zamanında Toros ve Malatya’da prenslikler kurmaya çalıştılar ve düşmanları Bizanslılardan faydalanmak için Ortodoksluğu kabul ettiler. Haçlı seferi sırasında Hıristiyanlarla birlikte hareket ettiler. Osmanlı Devleti’nin kuruluş yıllarında Karamanoğulları ve Ramazanoğulları beyliklerinin hakimiyeti altında azınlık olarak yaşadılar. 1375’ten sonra Anadolu Türk birliğini kurmaya çalışan Osmanlılar idaresinde o zamana kadar görmedikleri huzura kavuştular. Timur’un Anadolu seferinde Yıldırım Beyazıt Han’ın ordusunda yer aldılar. Fatih Sultan Mehmet Han İstanbul’u fethettikten sonra Fatih’in izni ile İstanbul’da patrikhane kurdular. Daha sonra Sultan İkinci Beyazıt tarafından Sulu Manastır Kilisesi’nin Ermeni cemaatine ait olduğuna dair ferman verilmiştir.
İşte yıllardır Ermenileri ülkesinde huzur içinde besleyen ve barındıran Türklere karşı Rusya ve Avrupa devletleri Ermeni’yi kışkırtmaya başladılar. Doğu Anadolu’da bir Ermeni devleti kurulmasını istediler. Ermeniler bağımsız bir Ermeni devleti kurma sevdasına kapıldılar. Amerikan Hınçak ve Taşnaksutyun tedhiş komitesini kurdular ve eylem yapma hazırlıklarına girdiler.
Osmanlı ülkesinin çeşitli yerlerinde 20 Haziran 1890’da Erzurum isyanı, yine Temmuz 1890’da Kumkapı nümayişi, yine 1890’da Birinci Sason isyanı, 1892-1893 senelerinde Merzifon, Yozgat ve Kayseri’de isyanlar çıkardılar. Kendilerine yıllarca iyi davranan Osmanlı ülkesine karşı isyanı ve yıllardır Türk-Müslüman kanına doymayan Ermenilerin arkasında bütün Hıristiyan ülkeleri var ve hala da kışkırtmaya devam ediyorlar.
Asala isimli örgüt tam olarak sayısını bilmediğim kadar dış temsilcilerimizi şehit etti.
Kars’ta ve ilçelerinde, Erzurum’da, Van’da ve birçok yerde Ermenilerin yaptıkları toplu mezarlar ve toplu halde gömülen cesetlere ait kemikler ortaya çıkarılmıştır. Basına da yansımış, televizyonlarda gösterilmiştir. Bir değil, birçok toplu mezar yaşlı insanların gösterdiği yerlerde çıkarılmıştır, tarihler de mevcuttur.
Buna rağmen bazı Avrupa ülkelerinin parlamentosunda tarihler göz ardı edilerek Ermeni tasarısı geçiriliyor.
Ülkemizde yaşayan Ermeni vatandaşlarımız herkes gibi her türlü haklara sahiptirler; milletvekili olanlar vardır. Kendileri de Türkiye’de Ermeniler tarafından yapılan katliamları doğrulamaktadır.

Kars’ta, Erzurum’da, Van’da, Ağrı’da
Yüzlerce katliam yaptı Ermeni
Genç, ihtiyar, çoluk çocuk demeden
Yüzlerce katliam yaptı Ermeni

Topladılar camilere tıktılar
Kafataslarına çivi çaktılar
Ateş verip toplu halde yaktılar
Nice katliamlar yaptı Ermeni

Azerbaycan’ın Hocalı köyünde
Dünya devletleri gözü önünde
Hiç kimsenin laf çıkmadı dilinde
Binlerce katliam yaptı Ermeni

Benim öz dedemi onlar vurdular
Babam kundaktayken yetim koydular
Her tarafı yakıp yıkıp soydular
Selim der ki insafsızdır Ermeni
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR