Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HİÇBİR ZAMAN GEÇ DEĞİLDİR

HİÇBİR ZAMAN GEÇ DEĞİLDİR
21.03.2020 / 09:11
Daha önceki yıllarda kolera günleri, sıtma günleri, önceki yüzyıllarda veba günleri vardı.Şimdi korona günleri…
Salgın hastalıklar savaşlardan daha yıkıcıdır. İnsanlık tarihi büyük kitlesel ölümlere neden olan bulaşıcı hastalıklarla doludur. Milyonlarca insanı öldüren ölümcül virüsler yok olmuyor; şekilden şekle girerek yeniden ortaya çıkıyorlar. Savaş kadar yıkıcı etkileri olan salgın hastalıklarla mücadele yöntemleri gelişti ancak, modern tıbbın baş edemediği yeni katil virüsler, can almayı sürdürüyor.
Unutmayın ki her şey sizin eliniz de. Ortada benim kavramakta güçlük çektiğim bir “benden sonra tufan” havası var .Daha dün bizlerden kilometrelerce uzakta hiç bilmediğimiz bir mahallede başlayan salgın bir virüsün haberlerini önemsemiyorduk. 1-2 gün öncesine kadar Çin ve Avrupa’daki haberleri umursamadan izliyorduk. Her birimiz kendi konforlarımızın derdindeydik.Eli kulağında denilen virüs haberi açıklandı . İnsanlık tarihinin en zor günlerinden birini yaşıyoruz, panik yapmadan hepimizin bu büyük zorluğu bir savaş olarak görüp el birliği ile fedakarlıkla göğüs germemiz gerekecek, çünkü hiç kimsenin “BANA NE “ deme lüksü yok.
Bu iş cok ciddi. Bu benim ömrümde ilk kez yaşadığım bir durum. Babamın da , annemin de ilk kez gördüğü bir şey.Ömrümüzde daha önce şahit olmadığımız KITALAR ARASI yani PANDEMİ olarak adlandırılan bir virüs salgını ile karşı karşıyız.Bu durumun nereye gideceğini kimse kestiremiyor.Lütfen evden çıkmayalım kuralına uyalım.Biliyorum bu kolay değil ama can sıkıntısı solunum sıkıntısı çekmenizden daha iyidir diye düşünüyorum.
“BANA NE DEME LÜKSÜMÜZ YOK” Bağışıklık sistemimiz güçlü olabilir lakin taşıyıcı olabiliriz.Yapılan istatistiklerde en riskli grup 60 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanlar.14gun gozetim sureci cok onemli.Bana birsey olmaz demeyin.Malesef yaşadığımiz bu süreç hangi şartları gerektiriyorsa once kendimizi,sonra sevdiklerimizi korumak zorundayız.
Ellerimizİ çokça yıkalım.Aramızdaki mesafelerimize bir süre ara verelim.Kalabalık ortamlardan uzak duralım.
KONTROLLÜ OLURSANIZ BUNU EN UFAK ZARARLA ATLATABİLİRİZ. BU KRİZDEN GÜÇLENEREK ÇIKABİLİRİZ.
Allah’ın izni ile bunu da atlatacağız,SAGLIKLA KALIN.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR