Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ALKIŞ

ALKIŞ
24.03.2020 / 11:01
Sayın sağlık bakanımızı üstün başarılarından dolayı canı gönülden tebrik ediyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum ve soy ismine bir ilave yaparak Fahrettin Koca Reis diyorum. Sayın bakanımız bir konuşmasında sağlık çalışanlarına alkış istedi ve yurdun her tarafından alkış sesleri duyduk.
Sayın bakanım ben yıllardır sağlık çalışanlarını tebrik ediyorum. Başımız sıkışınca yapılan alkışların ömrü kısa olur. Sağlık çalışanları, doktorlar, hemşireler ve bütün çalışanlar hastalara karşı güler yüz ve sevgi ile ellerinden geleni yapıyorlar.
Asıl mesele bu değerli insanlara saldıran ve hakaret eden canavar ruhlu yaratıkları lanetliyorum. Başımız sıkışınca değil her zaman bu değerli insanlara sahip çıkalım. Bu konuda daha önce yazmış olduğum yazılarım vardır. Bu değerli insanların şifa veren ellerine muhtaç olan birisi olarak kendilerine minnettarım. Ben sağlık çalışanlarının tamamını bir şefkat abidesi olarak görüyorum.
Ey bu insanlara saldıran iki ayaklı yaratıklar siz hastalandığınız zaman bu kıymetli insanlar sizlere nefretle değil şefkatle yaklaşır. Almış oldukları terbiye ile size ellerinden geleni yaparlar. Sizler yaptıklarınızla utanın, tabii ki bu duygu sizde var ise.
Sayın valim ve sayın Muratlı kaymakamım evvela sizleri saygılarımla selamlıyorum. Efendim Muratlı 1 nolu sağlık ocağında görev yapan hemşire İlkim Seneaydın hanımefendi kendi maaşıyla ayda 90 kg mama alarak sokak hayvanlarına bakıyor.
Sayın valim ve sayın Muratlı kaymakamım bu değerli hemşiremiz alkışı çoktan hak etmiştir. Çevreye örnek olsun diye ellerinizden bir plaket ve bir ödül almayı hak etmiştir diye düşünüyorum.
Bir belaya müptela olduktan sonra değil, bu değerli sağlık çalışanlarını kalbimizde yaşatıp her zaman sahip çıkmamız gerekir. Tekrar sizleri saygıyla selamlıyorum. Sağlıkla kalın.
Sayın bakanım Koca Reis sizler takdirin şu an zirvesindesiniz. Bir vatandaş olarak sizden ve meclis başkanımızdan arzum olarak kabul edin, TRT kanallarında sağlık çalışanlarına günde yarım saat yapmış oldukları hizmetleri dile getirilirse kötü olmaz herhalde. Ben içimden geleni söyledim, ötesi sizlere kalmıştır.

Sayın saygıdeğer mülki amirim
Ben anlattım gereğini siz yapın
Köşemden sizlere arzumanımdır
Ben yazmışım gereğini siz yapın

Cömert olanlara mertlik yakışır
Yüksek mevkilerden sevgi yakışır
Hemşire İlkim’e ödül yakışır
Ben anlattım gereğini siz yapın

Bir garip şairim Selimdir adım
Ömür biter yine bitmez feryadım
Ben garibin sizden budur muradım
Ben yazarım gereğini siz yapın
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR