Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YAŞINIZDAN BAŞINIZDAN UTANIN

YAŞINIZDAN BAŞINIZDAN UTANIN
31.03.2020 / 11:02
Dünyanın en yaşlı ülkeleri… Bu en yaşlı ülkelerin isimlerini açıklamıyorum, onlar kendilerini biliyorlar. Genç ülkelerden Amerika ve İsrail’den bahsedelim.
Genç ülke dediğimiz Amerika nasıl oluyor da kısa zamanda her türlü nükleer silahları, uçakları ve helikopterleri, ne kadar silah varsa hepsinin imalatını yapıp bütün dünya ülkelerine satıp kısa zamanda zengin ve süper ülke olmuştur? İsmi geçen bütün silahları yaşlı ülkelerden Mısır, Arabistan, Pakistan ve petrol zengini olan diğer ülkeler isteseydiler yapabilirlerdi. Petrol gelirleriyle avunup durdular. Bir zamanlar Türkiyemizde de hiçbir şey yapılmadı. Ülkemizin büyük işadamlarından Nuri Demirağ uçak fabrikası kurdu, uçak imalatına başladı ve yaptı da. Dönemin iktidar ağası İsmet Paşa buna engel oldu. Fabrikayı kapattılar ve yapılan uçakları hurdaya verdiler.
Türkiye çok partili döneme geçtikten sonra rahmetli Menderes araba fabrikası kurdu, binek tipi araba da yaptı. Yollar yaptı ve birçok fabrika da kurdu. Türkçeye çevrilen ezanı aslına kavuşturdu ve bunu hazmedemeyen cuntacılar darbe yapıp o değerli insanı ve arkadaşlarını şehit ettiler.
2003’ün başlarında sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yönetimindeki Adalet ve Kalkınma Partisi ilk seçimde büyük bir çoğunlukla iktidar oldu. Ak Parti’nin lideri sayın Erdoğan cesur ve dik duruşu ile darbecilerin tamamını kaldırılan bazı yasalardan sonra yargıladı. Adeta etkisiz hale getirildiler. Sayın başkanımız tankımızı da, helikopterimizi de, insansız hava araçlarını da yaptı. Savaş uçaklarımız, uçak gemimiz yapılıyor. Piyade tüfeği, roketler… Evelallah daha neler yapacak neler. İsteyenler seviniyor, istemeyenler ise ellerinden gelen her türlü kötülüğü yapmaya çalışıyorlar. Ve bu istemeyenlerin içinde bazı Arap ülkeleri de var.
Yıllarca IMF’den adeta yalvararak para isteyen önceki iktidarların yaptıkları borçları da Ak Parti’nin lideri cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ödedi. IMF tekrar görüşme teklifinde bulunduysa da sayın cumhurbaşkanımız “Biz para istemiyoruz. İsterseniz biz size borç para verebiliriz.” Demiştir.
Yüce Allah ülkemize zeval vermesin. Devleti yönetenlere de yar ve yardımcı olsun. Türkiye bu gidişle kısa zamanda süper ülkelerin seviyesine çıkacak. Ne yazık ki ülkemizin her türlü nimetlerinden faydalanan bazıları yapılan bu hizmetleri istemiyorlar ve engel olmak istiyorlar.

Savunma Sanayi tam takır işler
Her türlü silahı yapar Türkiyem
Sipariş alındı satmaya başlar
Her türlü silahı yapar Türkiyem

Atak helikopter bir de gökbeyim
Benim gururumdur benim her şeyim
Fırtına obisler savaş uçağım
Her türlü silahı yapar Türkiyem

Lider vatanını seviyor ise
Vatana millete hizmetkar ise
Bu lideri durduramaz hiç kimse
Selim der ki süper güçlü Türkiyem
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR