Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AYILARIN MEKANI

AYILARIN MEKANI
28.04.2020 / 10:56
Ayıların mekanı, kısacası AYM…
Geniş ve güzel bir mekanda yaşayan yaratıkların ahvalini yazıyorum.
Güzel mekanın idaresi aslanların elinde. Aslanlar kendi aralarında görev paylaşımı yapmışlar. Kendi aralarında bir kurum düzenleyip hakarete uğrayanlarla ilgilenme görevini onlara vermişler. Bunların verdikleri kararı beğenmeyenler daha üst bir kuruma gidiyorlarmış. Daha üst bir kurum olduğu için güçlerinden dolayı bu görevi de ayılara vermişler.
Çakallar ve sırtlanlar kendi hallerinde yaşayan diğer yaratıklara şiddet uyguluyorlarmış. Tilkilere kurnaz olduklarından dolayı çok bilen diyorlarmış. Bu çok bilen kurnaz tilkiler sözlü olarak çakal ve sırtlanları destekliyorlarmış. Tabii ki yaptıkları şey doğru olmadığından masum yaratıkları kollamak için söz konusu kurum tilkileri zindana kapatmış. Tilkiler “Bizim suçumuz ne?” diye sorunca ceza kurumu “Siz düşmanımıza destek oldunuz. Onun için yeriniz zindandır.” demiş.
Tilkiler kurnaz olduklarından durumlarını bir üst kurum olan ayılara bildirmişler. Tilkilerin durumunu inceleyen ayılar tilkilere “Sizin hakkınızı ihlal etmişler.” demişler. Bu da yetmezmiş gibi her tilkiye otuz tane kümes hayvanı verilmesine karar vermişler. Ayıların bu kararı tartışılmaz ve kesinmiş. Bunu duyan diğer zavallı yaratıklar ayıların verdikleri karara çok öfkelenmişler fakat yapacakları hiçbir şey yokmuş.
Yaratıkların içinde dertlerini devamlı anlatan biri aslanlara ayılara neden bu kadar yetki verildiğiyle ilgili sitem ediyormuş. Bu yaratık derdini bir şiirle anlatıyor. Bre ayılar sizin verdiğiniz kararlara hiç kimse itiraz edemiyor. Haksız olarak verdiğiniz kararlardan utanmıyorsunuz. Ömür boyu ayı olarak kalın.

Ey hükmeden aslan gibi aslanlar
Ayıların yaptığına ne dersin
Tilkilerden destek bulan sırtlanlar
Ayıların yaptığına ne dersin

Demişler ya ayılardan post olmaz
Hem post olmaz hem ayıdan dost olmaz
Bunlar ile hiçbir yere varılmaz
Selim der ki bu düzene ne dersin
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR