Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GÖZLE GÖRÜNMEYEN DÜŞMAN

GÖZLE GÖRÜNMEYEN DÜŞMAN
05.05.2020 / 11:19
Evet gözle görünmeyen düşman bütün dünyayı esir almıştır. Gözle görünmeyen düşman dünyanın süper ülkelerine hodri meydan diyor.
“Beni öldürecek ilaç buldunuz mu? Hayır. Beni durdurabiliyor musunuz? Hayır. En büyük benim diyen Amerika, hani sen bir zamanlar uçaklarla Japonya’nın iki kentine atom bombası atıp binlerce insan öldürdün. Bu insanları öldürürken acıma hissi mi duydun, yoksa göğsün mü kabardı? Sözüm yalnız sana değil süperim deyip insanları öldüren bütün ülkeleredir. Evet ben de öldürüyorum. Ben ne bombayım, ne elim var, ne de ayağım var. Beni öldürdüğüm insanlar taşıyor. Taşıyan diğer insanlardan uzak dursa ben hiçbir şey yapamam. Kendi kendime yok olup biterim. Bu nedenle bana kızmayın. Beni taşıyanlara ne diyecekseniz deyin.”
Evet işte dünyayı esir alan gözle görünmeyen düşmanın yaptıklarını dinlediniz.
Bu düşman Avrupa Birliğini dağıtmak üzere, bu düşman süper ülkeleri perişan etti, etmeye de devam ediyor. Çaresi bunu yok edecek ilacı bulmak.
Türkiye ne yaptı? Türkiye acilen tedbirini alarak en az zayiatla işin üstesinden gelmeye çalışıyor. Hükümetimiz dar gelirli iki milyon vatandaşına 1000 lira eve teslim olmak üzere imza karşılığı veriyor. Araç muayenelerini erteledi. Elektrik ve doğalgaz sayaçlarına üç ay dokunmayacak. Geliri 5000 liranın altında olanlara 10000 lira 6 ay ödemesiz kredi veriyor. 65 yaş üzeri olanların ihtiyaçlarını evine kadar götürüyor.
Virüs olayından önce yıllardır yatalak hastaya ve bakıcısına maaş veriyor. Genel sağlık sigortasından cüzi bir ödeme ile herkes yararlanıyor. Sağlık konusunda dünya ülkelerini şaşkına çevirmiştir.
Hükümetimiz İtalya, İspanya ve İran’a virüs olayında yardım ediyor. Amerika tedavi ettiği insanların her birinden 5000 dolar alıyor. Bizim ülkemizde böyle bir şey yoktur.
Korona denen bu virüs der ki “Hiçbir düşmanınız kendisine tuzak kurmaz. Ben size söylüyorum. Beni öldürecek ilacı bulmazsanız ben sizi öldürmeye devam edeceğim. Benden söylemesi.”

Virüs dedikleri sinsi bir düşman
Acımadan insanları öldürür
Onu taşıyanlar onu görmezler
Görünmeden insanları öldürür

Görünmüş olsaydı görürdük onu
O kıpırdamadan vururduk onu
Öldürdükleriyle gömerdik onu
Yorulmadan insanları öldürür

Selim der ki yaratıcı Allahtır
Bu virüsü var eden de Allahtır
Virüsleri yok eden de Allahtır
Gün gelecek insanları güldürür
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR