Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TUZ

TUZ
15.05.2020 / 11:17
Sofralarımızdaki tuzun asıl adı sodyum klorürdür. Tuz yüzde altmış klor, yüzde kırk sodyumdan meydana gelmiştir. Sofra tuzu (NaCl) doğrudan sofralarımıza gelen tuz ayrıca iyot, rafine edilmiş yemeklik tuzlardır. Tuz denizlerde kayalardan ve göllerden elde edilmektedir.
Tuz saklamakta olduğumuz bazı gıdaların bozulmaması için oldukça faydalıdır. Gıdalara lezzet verir. Tuz ayrıca vücudumuzda suyun tutulmasına, kas ve sinirlerin çalışmasına yardımcı oldur. Tuz gıda değildir. Vitamin ve besin değeri yoktur.
Şimdi sıra tuzun zararlarında. Tuz kalbe zehir gibi tesir eder. Kalp krizi ve felce sebep olur. Mide kanserine sebep olur. Kalsiyumu yok eder. Şişmanlığa sebep olur. Omuriliği kireçlendirir. Bir gram tuz iki yüz elli gram su biriktirir ve böbrekleri bitirir. Kemikler arasındaki sıvıyı beton haline getirir ve romatizma başlar.
Sayın doktorlarımız hastalarına tuzun zararlı olduğunu söylerler. Bazı hastaların bir kulağından girer öteki kulağından çıkar. Doktorun huzurunda dinlediklerine tamam der, çıktıktan sonra doktorun söylediklerini unuturlar.
Sayın doktorlar tuzun ne derece zararlı olduğunu anlatma usulü değil, bir kağıda yazıp da verseniz. Evinizin her an göze çarpan bir yerine asın evde bulunan herkes mutlaka okur. Böylece tuzun ne kadar zararlı olduğunu ev halkının hepsi bilmiş olur. Bence doğrusu budur.
Sayın doktorlar ben sizleri seven biriyim. Birçok defa sizlere saldıran caniler hakkında köşemde yazılar yazdım. Ben marangozum. Eğer bana kızıp da şu marangoza bakın bizim işimize karışıyor derseniz haşa. Ben sizin işinize karışamam. Sadece kafamdan geçenleri yazdım. Yazdıklarımın yanlış olduğuna inanmıyorum benden söylemesi.
Eğer isterseniz siz de benim işime karışabilirsiniz fakat benim işim zor ve tehlikelidir. Benim işimde keser var, testere var, rende var, çivi var, çekiç var. Dikkat edin çivi çakarken çekici parmağınıza vurursanız bana kızmayın. Siz bilirsiniz.

Tuz dostunuz değil düşmanınızdır
Tuzun otomatik silahı vardır
Tadıyla herkesi kendine bağlar
Tuzun hançeri var kaması vardır

Sodyum ve klordan tuz var olmuştur
Faydasından fazla zarar olmuştur
Kalp krizi felce sebep olmuştur
Hem parça tesirli bombası vardır

Selim usta yazar size bildirir
Tadıyla kendini size sevdirir
Önce okşar sonra sizi öldürür
İşte tuzun böyle cilvesi vardır
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR