Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇINAR

ÇINAR
05.06.2020 / 11:14
Evet çınar bir ağaç ismidir. Çınar ağacı oldukça fazla büyüyen, dalları uzandıkça uzanan, büyük bir alanı gölgesi altına almaktadır. Bu nedenle ecdadımız bütün Türk boyları çınar ağacının dikilmesinden yana olmuşlardır.
Şimdi asıl meseleye gelelim. Çınar hakkında buraya kadar yazmış olduğum satırlar bir çınar ağacını dile getirmiş bulunuyorum.
Bundan sonra soy ismi çınar olan oldukça mülayim, güler yüzlü ve sevecen bir insan ve arkadaşımız. Bu arkadaşımız esnaf. Orman ürünleri ve mobilya aksesuarları ticaretini yapıyor. İşyerinde iki çınar daha var. Allaha emanet olsunlar.
Ey büyük çınar, yıllarca müptelası olduğun, uğrunda çok çaba harcadığın siyasi mekanını basit bir şekilde terk etmen senin gibi bir çınara yakışmaz. Hani sizde bir deyim var, titre ve kendine dön.
Yok denecek bir sebeple temeli 1960’larda atılan, vatanın birliği için bugüne kadar canla başla çalışan bir siyasi mekanı terk etmen bana göre doğru değil. Bu mekanı terk edip başka bir mekanın temeli çürük, bırak vatan için çalışmayı vatan düşmanlarıyla işbirliği yapanlara yaklaşmasan daha iyi olur. Herkes hür iradesine göre hareket eder. Benim kaleme aldığım satırları bir arkadaş nasihati olarak kabul et. Sakın bana kızma. Ülük vida ile ceketinin kollarından seni bir mdf’ye vidalarım.
Evet ey çınar hanedeki iki genç çınara örnek olman gerekir. Asıl siyasi mekanın senin dönmeni bekliyor. Aheste aheste değil hızlı bir şekilde ilk mekanına doğru yürüsen iyi olur. Her iyiyim diyene inanma. Onların iyi bir tarafları yoktur. Haydi çınar titre ve kendine dön.
Ey çınar yaprakların sararmaya başlamış. Dalların kurumadan abu hayat fışkıran yuvana dön. Uzaktan da olsa iyi bilip yönünü çevirdiğin yer çorak ve verimsiz bir yerdir. Orası hiç mi hiç iyi yer değil. Titre ve kendine dön.

Üç hilalin sevdasını
Unutma sen aziz dostum
Türk ve İslam davasını
Unutma sen aziz dostum

Düşman dostundan dost olmaz
Onlar kadir kıymet bilmez
İyiyim der iyi olmaz
Yaklaşma sen aziz dostum

Yuvan kutlu bir yuvadır
Davan kutsal bir davadır
Vatan hem aşk hem sevdadır
Kendine gel aziz dostum
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR