Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CAMBAZLAR ÖZEL HİLEBAZLIK PEŞİNDE

CAMBAZLAR ÖZEL HİLEBAZLIK PEŞİNDE
12.06.2020 / 10:45
Özel derken bazı kurum ve kuruluşlar yani bazı fabrikalar işlerin sevk ve yönetimle ilgili özel elemanlar yetiştirirler. Bazı dernek ve benzeri kuruluşlar hatasız idare için özel eleman tercih ederler.
Nakliye şirketleri bile tır ve kamyonlar için sürücülerde özellik ararlar. Lokantalar ve yemekhaneler titizlikle aşçı olsun yamak olsun servis elemanları olsun özellikle özel kişileri tercih ederler.
Futbol dünyası altyapılarında yetenekli çocukları alıp özel yetiştirirler ve başka kulüplere satıyorlar. Neden özel olduğu için. Çünkü özel yetiştirilmiş.
Konak ve malikaneleri yapanlar binayla ilgili işleri oldukça özel yaptırırlar. Çünkü özelin özelliği vardır.
Gazete şirketleri gerek haber elemanları gerek diğer yazarları özel seçerler çünkü yalan haber ve lakayt yazılar hem gazetenin seyrini değiştirir hem de tazminata mahkum olurlar ve davalık da olabilirler.
Bazı iş makinelerinin sahipleri operatör olarak üstün yetenek ve özellik ararlar.
Bazı ağalar hayvanları zarar görmesin diye çok özel çobanlar tercih ederler.
Bazı siyasi partiler grup başkan ve başkan vekilleri konuşmaları düzgün, yalan söylemeyen, iftira atmadan, haksız yere başkalarını karalamadan, ortalığı bulandırmadan görevlerini hatasız yapan özel kişileri tercih ederler.
Türk siyasetinde bazı siyasi partilerin sözde özel yetişmiş özellerini görüyoruz. İftira var mı var. Yalan var mı var. Karalama var mı var. Ortalığı bulandırma var mı var. Vatan düşmanlarıyla işbirliği var mı var. Bu güne kadar millet menfaatine yaptıkları bir şey var mı yok. Siyasi yıllarından bugüne kadar yaptıkları bir eser var mı yok. İktidardaki partinin yapmış oldukları işleri ve eserleri takdir etmeleri var mı o hiç yok. Hatta onlardan biri bu hükümet en güzel şeyleri de yapsa biz onu beğenme değil kötüleriz demiştir. Sizin yalancı özeliniz sizin olsun. Türk milleti böylesi özelleri ne sever ne de kabul eder. Şaşı gözle bakan, yalan söyleyen, uzun dilli özeller sizin olsun, size yakışır. Böyle devam ederseniz sizde ne özellik kalır ne de güzellik.

Ülkesine hiç faydası olmayan
Verdiğiniz zarar özeldir size
İftira hakaret sizin işiniz
Her türlü kötülük özeldir size

Vatanın düşmanı dost oldu size
Düşmana dost olan düşmandır bize
Halk için erdemlik uzaktır size
Her türlü namertlik özeldir size

Kiminize davul zurna az gelir
Kiminize sivrisinek saz gelir
Vatana hizmet mi size vız gelir
Selimden bu sözler özeldir size
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR