Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EY TÜRK MİLLETİ

EY TÜRK MİLLETİ
16.06.2020 / 10:58
Evet içtenlikle, yanık bir yürekle, geçmişte katar katar siyasi ıstırap çeken birisi olarak sesleniyorum. Vatan vatan Çanakkale’de 275 kiloluk top mermisini tek başına sırtlayıp topu mermi yatağına süren ismi unutulan Seyit Onbaşı önce Allah sonra vatan vatan diyerek topu patlattı. İsimsiz ve isimli nice kadın kahramanlarımız kimisinin elinde balta, kiminin elinde satır işgalci düşmanlara saldırırken önce Allah sonra vatan vatan diye nara atarak vatanı kurtardılar.
Şimdi yakın tarihlerdeki siyasi olaylardan söz etmek istiyorum. Geçmişte yapılan işlerden kısa kısa bahsetmek istiyorum.
Rahmetlim Menderes Türkiye’yi büyük sıkıntılardan kurtarmış, maksatlı olarak Türkçeye çevrilen ezanı aslına çevirmiş. Daha neler neler. Dedim ya kısa kısa yazıyorum. Sonuç darbe ve idam.
Rahmetlik Demirel birinci boğaz köprüsünü, Keban barajını ve birçok eser bıraktı. Onu da muhtıralarla darbelerle engellediler. Dedim ya kısa kısa yazacağım.
Rahmetlik Özal ikinci yani Fatih Sultan Mehmet köprüsünü yaptı. Atatürk barajını, bölünmüş yolları yaptı. Ona da fırsat vermediler ve öldürdüler. Dedim ya kısa kısa yazacağım.
18 yıldır Ak Parti iktidarı devam ediyor. Şimdi Ak Partinin lideri sayın devlet başkanımızın neler yaptıklarını yazıyorum. Yavuz Sultan Selim köprüsü, Gazi Osman Paşa köprüsü, yurdun tamamına bölünmüş yollar, denizin altında yapılan yollar, barajlar, tüneller, şehir hastaneleri daha neler neler.
Ak Partiden önceki iktidarın, yani Ecevit dönemi, IMF’den aldıkları yüklü parayı kim ödedi? Ak Parti. Çalışanların maaşlarından key diye kesinti yaptılar. Neymiş key konut edindirme. Hani konut yok, palavra. Kesintiye uğrayanların paralarını kim ödedi? Ak Parti. Yatalak hastaya ve bakıcısına maaş veren de Ak Parti. İşsizlik maaşı veren de Ak Parti. Cüzi bir ödemeyle genel sağlık sigortasını kim hayata geçirdi? Ak Parti. Hangi birini yazayım?
Koronavirüs denen belaya düşen dünyanın süper ülkeleri dahil 57 ülkeye tıbbi yardım yapan Türkiye yani Ak Parti. Şu an Türkiye süper ülkedir. Bunu bütün dünya ülkeleri takdir ederken ülkenin her türlü nimetlerinden faydalanan şaşı gözlü ve uzun dilli hain ve bedbahtlar kendi ülkelerine şaşı gözle bakarlar ve uzun dilleri ile kötülemeye çalışıyorlar ve darbe sözleriyle siyasetçi erkek ve kadını ülke halkına tehditvari sözler sarf ediyorlar.
Bre beyinsizler siz kimi korkutmaya çalışıyorsunuz? 15 Temmuzu unuttunuz mu? Asil Türk milleti ve gençliğinin elleri boş neler yaptıklarını unutmayın. Bu millet kolay kolay silahına sarılmaz sabrı taşmadıkça. Bu vatan hiçbir zaman hainlere teslim edilmez. Türkiyede parmakla gösterebileceğiniz bir eseriniz yokken en çok hırlayan sizlersiniz. Bu millet her şeyin farkındadır. Boşuna çırpınmayın.
Darbelerden medet uman gafiller
Vatana can feda diyenler vardır
Hüsran olur darbecilerin sonu
Vatana can feda diyenler vardır

Artık darbeciye geçit verilmez
Kirli ellere yönetim verilmez
Akan kirli sularınız durulmaz
Vatana sımsıkı sarılan vardır

Selim der ki sakın şaşırmayınız
Kapanan yarayı kaşımayınız
Milletin sabrını taşırmayınız
Vatana can feda diyenler vardır
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR