Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

FELAKET MASASI

FELAKET MASASI
19.06.2020 / 11:16
Felaket masasından söz ederken diğer bütün masaları tenzih ederek sizler felaket değil bereket masalarısınız çünkü bazılarının üstünde gerek memleket meselesi için gerek iş hayatının çalışmaları ve bazı masaların üstünde öğrencilerimizin çalışmaları, bazı masaların üstünde yemek yenir. İşte bu masalar bereket masalarıdırlar.
Şimdi felaket masasından bahsedelim. Felaket masası hem vardır hem yoktur. Nasıl olur böyle bir şey? Şöyle, felaket masası şeklen ve cismen yoktur. Hayalen ve fikren vardır.
Hemen hemen bütün masalar dört ayaklıdır. Felaket masası çok ayaklıdır.
Felaket masasının bir başında oturan kişinin elinde kılıç var. Diğer başında oturan kişinin elinde keleş var. Elinde kılıç olan şahıs der ki “Ben önce satarım, sonra geri alırım” Elinde keleş olan kişi der ki “Ben sizin yararınıza halkı tehdit ederek sizi desteklerim, sizler de sakın bizi unutmayın ha”
Felaket masasının mimarı bayan elinde kılıç tutan ve keleş tutana bakarak “İyi, iyi, iyi” diyerek mırıldanır.
Felaket masasının yan tarafında oturan sakalını sıvazlayarak “Bu masa çok güzel olmuş arkadaşlar. Bir eksiği var bu masanın tam ortasına beş yıldızlı bir hilal koysak çok yakışacak”
Masanın mimarı hep aynı şekilde mırıldanarak “İyi, iyi, iyi” demeye başlar. Aslını sorarsanız bu konuda iyi olan hiçbir şey yoktur.
Elinde keleş olan acayip kişi sanki korkmuş bir hal içinde “Soylu bizi bitirmeden bir kere daha sizi desteklemek isteriz” der. Masanın mimarı hanımefendi tekrar “İyi, iyi” diye söylenir ve der ki “Bu masanın büyüklüğünün nedeni gelecek var bu nedenle bizim ortaklık sayımız artabilir.”
Elinde kılıç olan şahıs der ki “Onlar da gelsinler, ben onlara da önce satar sonra geri alırım” Yanındakiler oley diyerek alkışlamaya başlarlar. Kılıçlı kişi der ki “Ben her zaman kontrollü hareket ederek iş yaparım”
Ben Selim Ataş olarak derim ki sen aynı şeyi her zaman yaparsın. Ben marangozum, yapmış olduğum yüzlerce masa var. Kimisi ağaçtan, kimi de MDF’den son derece faydalı masadırlar. Sizin şeklen görünmeyen masanız şu an acımadan insanları öldüren gözle görünmeyen koronavirüs masasına benzer. Bu masanın Türk milletine hiçbir faydası olmaz çünkü bu bir felaket masasıdır. Benden söylemesi.

Yedi düvel gibi bir şer cephesi
Vatana faydasız zararlı bunlar
Size asla fırsat vermez bu millet
Ak değil yüzleri karalı bunlar

Vatana bayrağa düşman olan var
Birisi pazarda eleman satar
Biri iyiyim der kötüden beter
Her türlü cambazın kuralı bunlar

Selim usta bir bir eyledi tarif
Biri dindarım der yaramaz herif
Hep cevri cehalet yok sizde arif
Her türlü puştluğun kıralı bunlar
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR