Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HZ. SÜLEYMAN

HZ. SÜLEYMAN
03.08.2020 / 09:04
Hükümdar kadın Süleyman peygambere elçiler vasıtasıyla hediyeler gönderir. Süleyman peygamberin huzuruna çıkan elçiler hediyeleri sunmak isterken hediyeleri geri çeviren Süleyman peygamber “Bana peygamberlik hediye almam için verilmedi. Gidin hükümdarınıza söyleyin milletiyle beraber Allah’a tabi olmazsa çok büyük bir orduyla geliyorum.” der. Hükümdar kadının elçileri hediyeleriyle birlikte geri dönerler.
Süleyman peygamber ordusuna “İçinizden hükümdar kadının tahtını kimse görmeden acilen kim getirebilir?” diye seslenir. Cinlerden çok kuvvetli ve becerikli bir ifrit Süleyman’a “Ben getirebilirim.” der. İfrit kimsenin beklemediği hızda tahtı Süleyman’ın huzuruna bırakır. Tüm bu olanlara karşılık Süleyman peygamber “Allah beni imtihan ediyor.” der ve şükreder.
Hükümdar kadın Süleyman peygamberin huzuruna varmak için yola çıkar. Günler sonra huzura çıkan hükümdar kadın tahtını tanınmayacak bir halde görünce “Ben ve milletim Allah’a inanmaya karar kıldık der.”
Süleyman peygamber Allah’ın izniyle gemileri rüzgarla yürütür, darda kalan inançlı insanların imdadına kavuşur ve bunun gibi binlerce olayın üstesinden gelir.
Ey ahtapot, Mescidi Aksa’yı yapa Süleyman peygamberle uğraşan ecdadın tarumar olduğu için mi Mescidi Aksa’yı yıkmaya çalışıp Müslümanlara saldırıyorsun?
SULTAN SÜLEYMAN
Sultan Süleyman’a kalmayan dünya
Sana mı kalacak sakın zannetme
Ömür dediğiniz sanki bir rüya
Size mi kalacak sakın zannetme

Hüdhüd ve tüm kuşlar onun emrinde
İnsanlar ve cinler onun emrinde
İfrit ve rüzgar da onun emrinde
Emri ilahidir başka zannetme

Selim usta yazdı bildiği kadar
Ben inanıyorum işte o kadar
Süleyman hem hünkar hem de peygamber
Emri ilahidir başka zannetme
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR