Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MADE IN CHINA

MADE IN CHINA
11.08.2020 / 11:06
Made in China, yani Çin malı. Çin yetkilileri ekonomi ve savunma konusunda süper ülkeleri geride bırakmak için dünya piyasalarına ve ticaret sahalarına çok hızlı bir şekilde dalmaya başladı. Ürettiği malların kalitesine bakmaksızın seri bir şekilde çeşit çeşit mal üretip dünya piyasalarındaki faaliyetlerinden dolayı birçok ülkeyi geride bırakarak piyasalarda süperin süperi oldu. Ürettiği malların ucuz olması rağbet gördü. Daha sonra kalite oranı düşük olduğu anlaşılınca Amerika ve Avrupa ülkeleri Çin piyasasını yok etmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Tabii ki bu Çin’in zoruna gitti ve gözle görünmeyen ürünle dünya ülkelerinin başına bela oldu. Birçok süper ülkeyi adeta kalbur gibi salladı.
Bahsi geçen süper ülkelere Türkiye tıbbi yardımda bulundu. Gözle görünmeyen Made in Chine şöyle haykırdı: “Hey Tırko! Amerika sizin düşmanlarınıza binlerce tır, silah yardım etti. Birçok Avrupa ülkeleri sizin düşmanlarınızı koynunda besliyor. Siz de onlara yardım ediyorsunuz.” Türkiye Made in China’ya şöyle cevap verdi: “Bizim fıtratımızda puştluk yoktur. Biz düşmanımız da olsa düşene yardım ederiz.”
Made in China: “Sizin cömertliğinize hayran kaldım. Size fazla zarar vermeden puşt ülkelere saldırmaya devam edeceğim.”
Ben köşe yazarı olarak Made in China’ya şöyle seslendim: “Amerika’yı kalbur gibi salladın Pensilvanya’ya niye gitmedin?” Made in China bana dedi ki “Onlar girdikleri ülkelere dost görünür. Aslında girdikleri ülkeleri karıştırıp ele geçirmeye çalışıyorlar. Onların bulundukları ülkeler benim sevmediğim ülkelerdir. Yani onlar da bana çalışıyorlar. Düşmanımın düşmanı dostumdur diyorum.”
Made in China der ki “Ben yavaş yavaş dünyayı terk edeceğim. Size bir hatırlatmada bulunayım. Sizin içinizde her türlü nimetten faydalanıp sizi bölmeye çalışan birçok çeşit virüs var. Siz onlara dikkat edin.”
Evet vatanına, bayrağına, milletine ihanet eden virüstür. Türk milletinin binlerce yıllık töresini mukaddesatını İslam dinine bağlılığını yok etmeye çalışan virüstür. Türkiye’nin gelişmesini ve hizmetlerini istemeyen virüstür.
Türkiye’nin her türlü nimetinden faydalanıp Türk düşmanlarıyla işbirliği yapanlar virüstürler.
Aslında Made in China gözle görünmeyen bir virüstür. Allah’ın insanlık alemine verdiği bir nasihattir.

Made in China sen neymişsin sen
Dünyayı salladın sen bir beşik gibi
Ayrımcılık yapmaz rüşvet almazsın
Senin adaletin karışık gibi

Evlere hapsettin maske taktırdın
Kısıtlamayla uzaktan baktırdın
Altmış beşliklere çile çektirdin
Hepsinin siması buruşuk gibi

Selim usta der ki git ne olursun
Belki bir aşıya köle olursun
Böylece belanı bulmuş olursun
Sarıldın her yana sarmaşık gibi
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR