Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YARATIKLARIN SEVİYELERİ

YARATIKLARIN SEVİYELERİ
25.08.2020 / 11:10
İnsanlar yaratılanların en şereflisidir. Evet hal böyledir. Önce insanların özelliklerinden bahsedelim.
İnsanların fiziki yapısı oldukça güzel yaratılmış. En güzel tarafları beyin gücü. Her canlıda beyin vardır. İnsanlar beyin güçleriyle, kısa yazıyorum, yeryüzündeki eserleri tasarım ederek yapmışlardır. Çok uzaklara gitmek istemiyorum yakın tarihlerde uzaya yaptıkları araçlarla tırmanıyorlar. Şu ana kadar herhangi bir netice elde edememişler.
İnsanların beyin güçleriyle yeryüzündeki eserlerden bahsettim. Bir de beyin güçleriyle birbirlerini nasıl daha hızlı ve nasıl daha toplu halde öldürmek için ne yazık ki onu yaptılar. Amerikanın Japonya’nın iki kentine atmış olduğu atom bombası ile binlerce insanın öldüğü bilinmektedir. O atom bombaları dile gelse öldürdüğü insanlara der ki bana darılmayın beni imal edip size atanlar utansınlar. Utanma ve acıma duygusunun ne yazık ki nesli tükeniyor az miktarda vardır. O da insanlarda mevcut. Şeklen insan görünümlü iki ayaklı yaratıklarda utanma ve acıma hissi yoktur.
Adamın biri yolculuk esnasında sıcak günlerde çok susamış. Neredeyse yürüyemeyecek hale gelmiş. Bir müddet sonra gözüne bir kuyu takılır. O kuyunun başına gider. Kuyunun içine bakar kuyuda su olduğunu görür. Eskilerde kuyuların içi taşla örülürdü. Adam kuyuya iner bol bol su içer ve kuyudan dışarı çıkar. Kuyunun yanında bir köpek dili bir karış dışarda. Adam köpeğin susadığını anlar. Tekrar kuyuya iner ayakkabısını su doldurup ağzıyla ayakkabıyı tutarak dışarı çıkar. O suyu köpeğe içirir. Su bitince köpek adamın gözlerinin içine bakar. Adam tekrar aynı şekilde kuyuya iner bir ayakkabı dolusu su köpeğe içirir. Köpek suyu içtikten sonra adamın gözlerine bakarak oradan ayrılır gider. İşte acıma hissi budur.
Ey insanlar her dakika gözlerinizle sokak hayvanlarını görürsünüz. Bu sokak hayvanları bir lokma yiyecek ve bir yudum su bulabiliyorlar mı. İnsan olarak sizi ilgilendirmiyor mu. O hayvanları yok sayabilir misiniz. Eğer yok sayarsanız siz de yoksunuz.
Ey insanlar sokak hayvanları kendi lisanı halleriyle sizlere der ki bizim şu anki halimiz belli. Bizim umut durağımız sizin çöplüklerinizdir. Sizin lüks binalarda lüks sofralarda yediğiniz içtiğiniz sizin olsun. Hiç olmazsa kapınızdaki çöp kutularının içine değil yan tarafına yemek artıklarınızı bıraksanız ne olur. Hani demişsiniz ya yaratılanı severim yaratandan ötürü bırakın bizi sevmeyin hiç olmazsa bir lokma yiyecek verin. Umutla sizlere bakan renkli gözlerimizin ve yaratıcımızın hatırı için bizi yok saymayın. Biz varız ve her gün gözlerinizle bizleri görüyorsunuz. Hani demişsiniz ya isteyenin bir yüzü kara vermeyenin iki yüzü kara. Bizler böyle bir şey de söylemiyoruz.
Ey insanlar sizin valiniz kaymakamınız belediye başkanınız var. Durumu iyi olmayanlara yardım ederler. Bizde küfür yok iftira yok beddua yok hiçbir kötülük bilmeyiz. Bunların hepsi bazılarınızda vardır.
İşte hayvanlar kendi lisanı halleriyle dertlerini sizlere arz ederler. Gerisi sizin acıma hissinize bağlıdır.

İnsanoğlu sakın bizi yok sayma
Sen var isen biz de varız dünyada
Her türlü nimete sahip oldunuz
Sen yer isen biz de varız dünyada

Varsa da yoksa da biz sabreyleriz
Yazın da kışın da hep dışardayız
Her türlü çileye isyan etmeyiz
Sizler insan biz hayvanız dünyada

Yaz ey selim usta yaz halimizi
Hem kışın yaz hem de yaz halimizi
Toprak doyuracak gözlerinizi
Siz de çekersiniz öbür dünyada
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR