Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

1071

1071
30.08.2020 / 17:07
Yirmi alti ağustos günlerde Cuma büyük selçuklu devletinin başında sultan alparslan devrin en önemli hadiselerinden olan malaz girt meydan muharebesinde alp arslan kefenini giymiş Cuma namazından sonra askerlerine hitaben anadoluyu kendimize yurt edinmek için bu yola çıktık.

Tarih 1071 26 ağustos günlerden Cuma günün akşamına kadar 100. Binden fazla bizans askeri öldürüldü bizans ordusunun başında romen diojen esir alındı

ALP arslan romen diojene sorar ben sana esir düşseydim sen bana ne yapardın romen diojen derki ben senin boynunu zincir takıp halkın önünden yürütüp yüzüne tükürtürürdüm. Peki sen benden ne bekliyorsun sende aynisini yaparsın. Alp arslan romen diojene derki hayir ben seni erbest bırakacağım der diojene gitiğin yerde zaten seni senin adamların öldürecek.

Alp arslan romen diojeni serbest bırakır romen diojen gider gitmez öldürüyorlar ana dolu büyük Selçuklu devletinin hakimiyetine girer.

Alp arslanın vefatinden sonra devletin başına alaadin Keykubat geçer Süleyman şahın oğlu er tuğrul büyük bir savaşçi ve zeki brisi. Ertuğrul bey bizansa ait kaleleri fetheder ve obasını söğüte taşır. Ertuğrul beyin vefatinden sonra küçük oğlu osman cesur zeki ve güçlü birisi gerek bizanslilarla gerek moğollarla savaşır söğütte osmanli imparatorluğunu kurar osmanli imparatorluğu büyüdükçe büyür ve üç kıtaya hakim olur 600. Yil islamın yildızive cihan devleti ünvanına erişir. Adil şevkatli bir millet olarak ismini dünyaya duyurmuştur. Ve onun gururunu taşiyoruz.Oğuzlardan bri gelir soyummuz

Şanli bir milletin nişanesiyiz

Adım adım hedef ana doludur

Büyük Selçuklunun kurucusuyuzTrih bin yetmişbir sınıra vardık

Malazgirtten anadoluya gırdik

Bizans ordusunu perişan ettik

Hilafet devrinin ümüt variyizTükenmez bu selm ustanın derdi

Bin yillık devrani tarihte gördük

Okudu sonunda ey vallh dedi

Şanli bir milletin torunlariyiz
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR