Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GAFLET YOLCULUĞU

GAFLET YOLCULUĞU
01.09.2020 / 11:02
Bazı sivil toplum örgütlerinin yapmış oldukları araştırmaların sonunda yayınladıkları raporda genç nesilin deizme müptela olma tehlikesi ile karşı karşıya oldukları bir gerçektir. İslam şartları ile alakaları yok denecek kadar az sadece Allah’ın varlığına inanıyorlar.
Türkiye’nin gündemine yeni dikkate alınan deizm ateistliğin başlangıcı denilebilir ve bu gidiş sadece Türkiye’de değil birçok İslam ülkelerinde aynı hadise vardır. Refah düzeyleri yüksek olan birçok dünya ülkelerinde lüks yaşama ve moda özentisine kendisini kaptıran genç nesil nereye gittiğinin farkında değil.
Bugün kitle iletişim araçları ile gençlerimizi ne hale getiriyorlar. Bir taraftan dine hor bakan reformcular, bir taraftan dine ve dindarlara açıktan savaş açan laikler ve bunları kukla gibi oynatan ve yönlendiren küresel üst akıl. Bu tehlikeli gidişten Türk milletini ve gençleri kurtaracak büyüklerinin geçmişini hatırlamak, töre ve milli duygulardır.
Mütedeyyin geçinen ailelerde beraber yürüyen ana ve kızı arasındaki farkı görünce başka delil aramaya gerek yok. İşte fark ortada ve bu fark, bu gidişat yani ana kıyafetiyle mütevazi haliyle ben Anadoluyum ben anayım diyor kızı ise ben moda hayranı çağdaş ve lüks yaşamayı seven birisi olarak başka bir şey düşünmüyorum diyor. Bu farklı kıyafet bu farklı fikir bu farklı gidişatın yolculuğunun sonu yol ayrımı ana selamete kızı felakete müpteladır.
Heyhat heyhat on milyar yaşında olan dünyamız yaşlanıyor fakat gücünü ve kuvvetini hiç kaybetmedi ve yörüngesinden hiç şaşmadı. Ey yolundan şaşan zavallılar dünyayı idare eden Allahtır sizi de yaratan Allahtır. Ama sizler yaşlanacaksınız yüz hatlarınız buruşacak göz kapaklarınız şişecek ve kırışacak saçlarınız ağaracak gücünüzü kaybedeceksiniz. Sizler gençlik çağlarınızdaki halinizi ömür boyu göremez her gün aynaya bakarsınız. Geçen her gün bir ağaç gibi yaprak dökersiniz. Ara sıra dersiniz ki ah gençlik ah. Demek ki sizin ipiniz sizin elinizde değil. Sizi oldukça güzel yaratan Allahın sizlere göstermiş olduğu kutlu yoldan şaşmayın. Yanlış yolun sonu uçurumdur. Bu uçuruma layık olmayın. Takdir sizlerindir benden söylemesi.
Kendine gel nesli cedit kendine, sakın düşme şeytanın kementine.

Mademki yolcusun hayat yolunda
Yollar sana der ki nereye kadar
Hızlı yürüyorsun yolculuk nerye
Farkında değilsin bu nasıl kader

Güzellik fanidir bakidir sanma
Şeytanvari insanlara inanma
Bu yol dikenlidir sükseye kanma
Geçirdiğin ömür der ki bu kadar

Selim usta her gün vah vah mı desin
Nesil asil ile ayrı mı desin
Haykıra haykıra kısıldı sesim
Kara toprak gel gel diyene kadar
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR