Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ŞAHLANIŞ

ŞAHLANIŞ
03.09.2020 / 10:28
Bir ülkenin şahlanışı kalkınması büyümesi ekonomi olarak sanayi üretimi ve ihraç edilecek ürünlerin üretiminde ihtiyaca layik olan her türlü araç ve savunma mamülleri üreten ülkeler kalkınmada sınır tanımamışlar
Artık makine ve elektronik alanında içten yanmalı motor parçaları dayanıklı ev aletlerinden otomobil ve hava taşıtlarının bir çok aksamları motor parçalarına ve gıda sanayine kadar yüzlerce ürün Türkiye’de üretiliyor ve ihraç ediliyor.
Son yıllarda dosya güven düşmana korku veren birçok ürettiğimiz ürünler şunlardır.
Gemi teknolojisinde sınırları zorlayan jet hücum bot üretiyoruz tersaneler 2022. Yılına kadar doldu som füzesi tank savar füze sistemleri T129. Atak helikopteri bora 12. Keskin nişancı tüfeği fırtına obüsler altay milli tanklar insansız hava araçları atmaca milli gemi savarlar gök türk keşif uydusu hür kuş insansız eğitim uçağı insansız deniz aracı kasırga TR. Üçyüz füzesi MPT.76 piyade tüfeği pars zırhli munarebe aracı akıllı bonba. F16 ve diğer savunma sanayinde kullandığımız sattığımız milli silahlar üretiyoruz.
Yazılan bu ürünleri ihraç bile yapıyoruz bir zamanlar dış ülkelerden alıyorduk şimdi ise satıyoruz Türkiye’nin sanayi hamlesini durdurmak için uluslar arası kredi kuruluşları tamamen kasıtlı raporlarla algı operasyonlarla kur olayları ile Türkiye’yi nasıl durdururuz nasıl ekonomik olarak hüsrana uğratırız çabasındadırlar. Bunları destekleyen hainlerde içimizde az değildiler ne yaparlarsa yapsınlar türküye emin ellerdedir bir zamanlar memur maaşlarını ödeyemez hale gelmek üzereyken onların şimdi borazan gibi sesleri çıkıyor.
Bu yazılanlar sadece savunma sanayi ile ilgili türküye genelinde ve bazı dış ülkelere yapılan yardımları gözleri gördükleri halde bu gerçekleri kabullenmiyorlar.

Bir geminin dalgaları aşması
Gemiyi yürüten kaptana bağlı
O geminin menziline varması
Rüzgara dayanan yelkene bağlı

Savunma sanayi güç verdi bize
Dış düşmanlarımız hor baktı bize
Sahip çıkmalıyız vatanımıza
Vatanın sağlığı sultana bağlı

Selim der bu vatan sahipsiz değil
Seyri selamete eyleriz meyil
Yalvar yaradana seddeye eğil
Müslümanın yolu kur ana bağlı.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR