Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AYŞENİN DIRDIRI - 1 -

AYŞENİN DIRDIRI - 1 -
09.09.2020 / 10:51
Kerem isminde bir denç çok sevdiği ayşe isminde bir kızla evlenir bir ay kadar mutlu geçen günlerı keremi oldukça memnun etmiş huylu huyunu terk etmez demişlerya ayşenin dıdırı başlar kerem çok sabırlı biri günler yerinde durmuyor bir ay iki ay derken ayşenin dırdırı kesisin diye ayşenin bir dediğini iki etmiyor ne yazıkki ayşenin dırdırı kesılmiyor.
Kerem çokmu çok zor durumda yalvarır ALLAHA ya rab benim canımi al ayşeden kurtulayım yada beni bu başimın belası kadından kurtar. Kerem bu kadar zor durumda. Ve ayçe kereme derki bugün beraber kırlara yürüyüşe çıkalım der kereme. Kerem hayir diye bilirmi.
Kerem ve ayşe kırlara doğru yürümeye başlarlar. Ayşe bir taraf ta çiçek topluyor. Kermde sağa sola bakmakmaktadır. İleride keremin gözüne bir kuyu takılır kerem kuyuya doğru yürümeye başlar. Varır kuyunun başına kuyunun dibine doğru bakar fakat kuyunun dibi görünmez. Kerem ayşeye seslenir ayşe keremin yanına gider kerem derki ayşe bu kuyunun içine bakarmisin kuyuda su varmı. Ayşe eğilip kuyunun içine bakmakta kerem nasıl olsa etraflarda kimseler yok kerem ayşenin bacaklarından tutup ayşeyi tepe üstü kuyuya atar. Ve çok şükür böylece ayşeden kurtulmuş oldum.
Kerem neşeli bir şekilde evine doğru yürürken bir müddet sonra arkadan bir hışırtı ve ıslık sesi duyar. Arasına bakar. Kocaman bir yilan. Kerenin önüne geçer kereme saldırmak üzereyken kerem yilana yalvarmaya başlar ey yilan ayşeden kurtuldum derken sen karşıma çıktın. Ben ne talihsız biriyim. Demeye başlar. Yilan derki be adam orası benim huzurlu yuvamdi bir çok yavrumla orada yaşardım.o kadını kuyuya attın onun dırdırından huzurumuz kaçti yavrularımı bırakıp kaçtım.
Kerem yilana derki yilan kardeş ben alti aydır ayşenin dırdırını çekiyorum sen bir saat dayanamadın. Yilan derki sen çok sabırli birisin. Ben sana bir iyilik yapacağım. Der kereme kerem derki nasıl bir iyilik yapacaksın bana. Yilan şu karşida görünen ülkeye didip kıralın kızının boynuna sarılacağım kim gelirse gelsin kızı bırakmiyacağım. Kıral mecburen tellal bağırtacak kim kızımi bu yilandan kurtarırsa kızımi ona vereceyim kerem tereddütlü bir şekilde tamam der.
Ylan gider kıralın kızının boynuna sarılır. Kıralın bütün çabalarına rağmen yilan kızı bırakmıyor. Kıral telllal bağırtmak zorunda kaliyor kim kızımi bu yilanda kurtarırsa kızımi ona vereceğim.
Kerem tellal sesini duyar duymaz olay yerine varır. Kıralın huzuruna çıkar kırala derki ben senin kızını kurtaracağım kızını bana vereceğine kıral sözü verir misin kıral benim sözüm kıral sözüdür. Diyer.
Kerem kızın yanına yaklsşmaya başlar. Yilan kereme derki ben kızı bırakacağım. Bir daha karşıma çıkarsan seni öldürürüm. Deyip kızı bırakır. Çeker gider. Kıral ise kızını kereme verir kerem hem kıral damadı hem yardımcısı olur. Devamı yarın.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR