Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KEFEN HIRSIZI

KEFEN HIRSIZI
14.09.2020 / 11:03
Bazı insanlar var amelelik yapar hamallık yapar ara işlerde çalışır gayri meşru işlere bulaşmamaya dikkat eder evine helal ekmek götürmeye çalışır.
Bazı insanlar ise fazla yorulmadan nereden gelirse gelsin anlayışı ile geçinmeye çalışır.
Adamın biri yeni ölen ölülerin kefenlerini çalıp satarmış. Birkaç ay devam eden bu olay köylülere artık yeter dedirtmiş. Köy halkı toplanıp muhtara gitmişler ve kefen hırsızı da halk ile beraber gider. Halk muhtara sen meseleyi biliyorsun bu işin bir hal çaresine bakalım derler mezarlığa bir bekçi tutalım derler. Muhtar kim bekçilik yapar içinizde bekçilik yapabilen var mı diye sorar kefen hırsızı ben yaparım muhtar emmi diye seslenmiş. Muhtar ve köylüler bekçinin maaşını belirlerler muhtar bekçiye derki akşam mezarlığa sabah gelirsin der bekçi Ahmet’e, Ahmet tamam muhtar emmi diyerek evine gider.
Bekçi efendi akşam olur arka üstü uzanır türkü söylemeye başlar. Bekçinin hanımı yahu Ahmet bu millet sana para veriyor kalkıp mezarlığa gitsene bekçi efendi boş ver deyip türkü söylemeye başlar bekçinin hanımı sinirlenip ben şimdi muhtara gidiyorum senin mezarlığa gitmediğini söyleyeceğim der.
Ahmet hanımına derki şimdiye kadar kefenleri ben çalıyordum bundan sonra kimse çalmaz kadın şaşırıp kalır ve Ahmet’e derki artık ben seninle yaşamam deyip babasının evine gider ve babasına Ahmet’in neler yaptığını anlatmaz. Değişik sebepler anlatır.
Bu ayrılık dört ay kadar sürer Ahmet kalp krizinden hayatını kaybeder. Ahmet’in üç çocuğu yetim kalır. En büyük oğlu 16 Yaşlarında ismi Ali’dir. Birkaç gün geçtikten sonra muhtar Ahmet’in hanımının yanına gidip baş sağlığı diler oğlu Ali’nin bekçiliğe devam etmesini ister ve Ali ben bu işi daha iyi yaparım der. Ali her akşam mezarlığa gider sabahları evine gider.
Birkaç gün geçtikten sonra Ali anasına derki ben her mezarlığa gittiğimde babamın mezarına gidip fatiha okuyorum gel bu gün beraber gidip bir fatiha okuyalım.
Ali’nin anası tamam oğlum gidelim der ve beraber mezarlığa giderler korkunç bir şeyle karşılaşırlar mezar delinmiş Ahmet’in kefeni mezarın dışında Ali kim bunu yapmış diye bağırmaya başlar. Ali’nin anası derki oğlum ben şaşırmadım çünkü eden bulur. Ali sen ne demek istiyorsun ana diye bağırır.
Ali’nin anası derki ey oğul ölülerin kefenini baban çalıyordu ben onun için küsüp babamın evine gittim.
Baban buradaki bir çok insanı baban kefensiz bıraktı köpeklerde babanı kefensiz bıraktı.
EVET bu hikayenin sonuna geldik.
Derler ya bir gün gelir senin kapın döverler eyer dövmüş isen el kapısını. Ben şiir olarak sadece bir dörtlük divan yazacağım

Nasıl senin vardı kefen çalmaya Ahmet
Senin kefenini çalan köpeklerdir duydun mu
Herkes ektiğini biçer diyen doğru söylemiş
Selim usta der kefensiz şehitler yatar duydun mu.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR