Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HAREKETLERİNE DİKKAT ET

HAREKETLERİNE DİKKAT ET
19.09.2020 / 09:16
Bazı insanlar diliyle bazı insanlar bazı insanlar eliyle bazı insanlar ise ayaklarıyla belaya düşer.
Adamın biri çokmu çok güzel bir bıçağı varmış gittiği her yerde bıçağını herkese gösteriyormuş.
Bu insan bir gün halk arasında sevilen ve sayılan baba dostu birine misafir olmuş misafir olduğu akşam oba beğinin halkla toplantısı varmış. Konak sahibi misafirinide beraber toplantı yerine götürmüş toplantı saatı gelmişti.
Oba beği toplantı ile ilgili konuşmasına başlar. Konuşma bir haylı uzun sürer. Konuşma bittikten sonra meyve ikramı başlar. Oba beği bıçağı olan varmi diye seslenir. misafir hemen yerinde fırlar bıçağını oba beğine verir oba beği bıçağı evirir çevirir yardımcısına derki bu bizim çalınan bıçak değimi nede olmassa yardımcıda oba beği kadar uyanıktır oda bıçağın sağına soluna bakar evet beğim bu bizim bıçaktır diyer ve misafirin göz altına alınmasını ister.
Misafirin konak sahibi oba beğine rıca eder bu benim misafirimdir göz altına almayin yarın sabah ben misafirimi kendim getirip kadı efendiye teslim edrim. Oba beği isteği kabul eder. Ve konak sahibi misafirini alıp evine gider konak sahibi misafirine kadi efendiye ne şekil ifade vereceğini anlatır ve sabah olur misafiri kadinin huzuruna çıkarırlar kadı efendi sorar sen bu bıçağı çaldınmı misafir derki ben bu bıçağı çalmadım .ben çocuktum babam kafileyle hacca gidecekti beni emanet bırakacağı kimsemiz olmadığı için benide beraber götürüyordu birkaç gün yol gitmiştik bir vadide haramiler yolumuzu kesıp her kesi öldürdüler ben bir çukura girip saklanmıştım haramiler gittikten sonra ben babamın yanına gittiğimde bu bıçak babamın kalbine sapli idi ve ben bu bıçağı aldım her yerde çıkarıp her kese gösteriyorum bu bıçağa kim sahip çıkarsa babamın katili odur madem oba beği bu bıçak bizimdir diyorsa babamın katili oba beğidir.
Kadi efendi sorar oba beğine bu bıçak sizinmi oba beği derki hayir kadı efendi bıçağı çok inceledik bizim bıçağa benziyor bizim bıçak değil .
Kadi efendi misafiri berat eder. Konak sahibi misafirine derki sen sen ol birdaha bıçağını kimseye gösterme .

Bir bıçağın güzellıği
Seni derde salackt
Ne imiş onun özlliği
Seni derde salacaktı

Taş yerinde ağır olur
Her ağırlık huzur olur
Her huzur saadet bulur
Her saadet selamettir.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR