Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

60 YIL ÖNCE YAPILAN DARBE

60 YIL ÖNCE YAPILAN DARBE
21.09.2020 / 10:58
Yıl 1959. Çekilmez hale getirilen üniversiteler nümayişler yürüyüşler pankartlar boy kotlar bunlar neden yapılıyordu. Darbe yapmak için zemin hazırlığı yapılıyordu.
Dönemin generalleri siyasetçileri adeta sırtlana dönmüş çeneleri güçlü basın mensupları o gün kalbinizin sesini dinlemiyor vicdan duygularınızı bir kenara koyup darbe yaptınız. Dönemin başbakanı Adnan Menderes’i ve iki bakanımızı idam ettiler. Ne idi bu masum insanların suçu.
İnönü döneminde Türkçeye çevrilen ezanı 18 Yıl sonra aslına çevirdiği için mi. Çiftçinin vergi adi altında hasatının bir kısmını çekilmez çileleri millete yükleyen İnönü iktidarı bunların tamamını kaldırdığı için mi suçladılar.
Dönemin darbe hakimi Başol soruyor Menderes’e. Mersin limanında vapura yüklediğiniz silahları nereye gönderdin menderes derki devlet sırrı anlatamam hakim başol tekrar azarlayarak sorar o silahları nereye gönderdin menderes tekrar devlet sırrı söyleyemem der. Aslında o silahlar Rumlar tarafından katliama uğrayan Kıbrıs Türklerine gönderiyordu.
Devlet sırrı darbecilerin ve hakim Başol’un umurunda mı. Bunu suç sayıyorlar. Yine İnönü döneminde kapatılan ve kiraya verilen camileri ibadete açtığını suç sayıyorlar.
Darbeciler menderes ve iki bakanımızı idam etmeye kararlı idiler savunmaları dikkate almazdılar. Ve sonunda idam ettiler.
27 Mayıs kanlı darbe gelecek darbelere örnek olmuş.
1970. muhtırası 1980 Kenan Evren’in yapmış olduğu darbe. 28 Şubat ve 15 temmuz hain darbe.
27 Mayıs darbesini yapanlar yıllarca utanmadan ihtilal bayramı yaptılar.
12 Eylül darbesini yapan Kenan Evren bir sağdan bir soldan iki sağdan iki solda belli ki yargısız infaz yapmıştır elli civarında genç insanımızı idam ettiler. Henüz 17 Yaşında yaşı küçük olduğu için yaşını büyüterek idam ettiler 171 İnsanımızı işkenceyle öldürdüler. Niceleri kayıp halen bulunmamış ve nice ocaklar söndürdüler o zalimler.
Kenan evren idam kararlarını imzalarken ellerim titremedi. Bunları utanmadan televizyon kanallarında anlatırdı. Neredesin şimdi Kenan Evren kemiklerin bile çürüdü.
Bu millet hiçbir darbeciye rahmet okumuyor lanet okuyor, ve size layık olanı yapıyor

Darbeciler elinize ne geçti
Nefret kazandınız ah kazandınız
Yüzlerce insanın katilisiniz
Hem beddua hem günah kazandınız

Kimileri kemikleri çürüdü
Kimileri Amerika’ya yürüdü
Birinin de ismi çevik bir idi
Ödül değil ancak yuh kazandınız

Darbe yamak için nara atarken
Bir sağdan bir soldan ipe çekerken
Elin titremezdi imza atarken
Selim der ah ile vah kazandınız.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR