Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İNSANLARI OKUMAK

İNSANLARI OKUMAK
22.09.2020 / 10:56
Hangi insan değerli kardeşım.
Şeklen insan ruhen insan bozması canavarmı yüzde ellisinden bahs ediyorum onlara baktığın zaman necaset kokan hırçın ve hain bakışlı iki ayaklı yaratıklar.
Bazi insanlara baktığın zaman haz duyarsın hal ve hareketleri adeta topluma örnek olmak için yaratılmışlar. Mütevazi hayatları nasihat varı konuşmaları topluma faydalı hiç kimseye zararları olmayan değerli şahsiyetler. Ben bunlara insan derım.
Bir yaşlı kadının bir hastanın üç beş kuruşuna göz dikenlere insan diye bilirmisiniz vatanına bayrağına milletine düşman olup beşikteki bebeğin canına kast edenlere insan diye bilirmisiniz
Yaşlı ve savunmasız dedesinin yaşındaki birine acımadan dayak atan alçağa insan diye bilirmisiniz . hemde şarkıcıymış. Buna insan diye bilirmisiniz. Hangi birini yazayim değerli kardeşim bazı insanları okurken tiksiniyorum. Bazı insanları okurken var olun bahtiyar olun diyorum. İnsan okumayi burada bitiriyorum
Ben insanım diyen iyi veya kötü olan herkese kusursuz hizmet eden hayvanları okumak istiyorum.
Önce bir arıyı okurken arı bal yapmakla meşkul idi kendi kendime düşündüm dedimki insanlar için değeri oldukça faydalı olan balı hiçbir pröfesör ve bilim insanların sırrını çözemediği küçücük bir arıyı okumak benim hadime değil dedim. Dedim ve vazgeçtim. Çünkü arının yaptığını insanlar yapamiyorsa vah insanlar vah.
Birde tavukları okuyayım dedim sonra vaz geçtim nedeni okumaya gerek yok onunda yaptığını insanlar yapamiyorsa vah insanlar vah. Ondanda vaz geçtim.
Koyun aklıma geldi zağılan hayvanlar yedikleri otlardan almış oldukları gıdalar kanlarına karışır geniş damarlarda akan kan memelerın bağlı olduğu torba veya depoya yaklaştığı zaman ben beyaz süt olüyor torba veya depo dolduktan sonra tekrar kan olup vücudunda dolaşır bunu nasıl okumak lazım.
İşte bu hayvanlar dile gelseler derlerki bize hayvan demişler sizede insan bizde küfür yok iftira yok dedi kodu yok bizler size hizmet için yaratılmışız.
Değerli kardeşim gücüm yetseydi evreni okurdum bir zincir halkalarına benzer şekil meydana getiren her halkanın birleştiği mesafeyi 49.9 yilda meydana geliyor. Bu ikiz yildızları okurdum.
İnsanlara ve kuşlara rehberlik yapan kutup yildizi okurdum bir kuş yavrusu yumurtadan çıkar çıkmaz kutup yildizinin yrini tespit etmeye çalışıyor.
Canlı yaratıklara hayat veren güneşi okumak isterdim tamamı ateş olan öfkesinden ateş püskürten ve patlamalar meydana getiren nova yildızını okurdum.
Değerli kardeşim benim tahsilim ilk okul. Hamallıkta yaptım taş ocaklarında çalıştım hani derlerya elini taşın altına koy benim ellerim çok taşın altına girmiş. Ve çobanlıkta yaptım hayvan otarırken kırlarda yetişkin çiçekler boynunu bükmüş adeta yaratıcısına zikr eder gibi gördüm yeni tomurcuk halindekileri ise gülümseyen ve tebessüm eden birer bebek gibi idiler.okuyupta ibret alınacaklar bunlardırlar.

Kendisine hizmet eden hayvanlara işkence
Yapanlara insan demek olurmu hiç kardeşim
Kadınlara şiddet ile canına kıyanlara
Bunlarada insan demek olurmu hiç kardeşim

Selim usta derler bana çünkü ben marangozum
Zalim insanlara dönüp bakmasın iki gözüm
Acımassız olanlara budur benim son sözüm
Hainlere insan demek olurmu hiç kardeşim.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR