Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YERLİ SİLAHLARIMIZ

YERLİ SİLAHLARIMIZ
24.09.2020 / 11:07
Hür kuş. Türk silahli kuvetlerinin envarterine girmiş milli eğitim uçağı hür kuş A. Sivil hürkuş B.askeri eğitim hür kuş C. Silahli olarak geliştirilmiş bu uçaklar 1500 kg kadar harici yük kapasiteli 2018 yilinda TSKnın yakın hava desteğini bayraktar TB.2 İHA 129 ATAK HÜR KUŞ C ve silahlı anka ile dörde çıktı.
Yerli füze. 2009 yılından bu yana çalışmaları sır gibi saklanan yüzde yüz yerli savunma sistemi projesi olan bağdat tahran kahire hatta roma da dahilinde.
İHA. Türkiye son yıllarda envantere katılan İHA ve SİHA’larla hava sahasını kontrol eden en etkin ülkelerden biri haline gelmiştir. Bayraktar TB2 İHA sistemi 2015 yılından bu yana elde edilen operasyonel başarıyla önemli bir yokluğu tamamlamış oldu. Havada kalma süresi 24 saati bulan 27 bin irtifa rekoruna sahip olan bayrakta TB2 100 kg yük taşıyabilir.
Mikro İHA’lar. Uzunluğu 15 ağırlığı 20 gr altındaki nano İHA örnekleri ortaya çıkarmaya başladı. Mikro araçlar düşmanı veya nükleer silah tespit etme ve doğal afette enkaz altında kalan insanların bulunması gibi amaçlar için de kullanılabilir. Radarlar ve insanlar tarafından gözle oldukça zor tespit ediliyor. Nano İHA’lar halen dünyanın gelişmiş bazı orduları tarafından kullanılıyor. Savaş ve operasyon anında uzak yerlere hızlı erişir. Gözetleme imkanı bulma imkanı dolayısıyla önem taşıyor.
Güdümlü füze kasırga. Karadan karaya karşı kullanılan ve roketsan tarafından geliştirilen ve tamamı yerli üretim olan 302 mm güdümlü füze ve silah sistemi kasırga Türk Silahlı Kuvvetlerinin göz bebeği kasırga 30 kmden 120 kilometre mesafeye kadar mezili artırıldı. Kasırga kati konpozit yakıt teknolojisine sahip. Harp başlığı ağırlığı 105 kilogramdır.
Türkiye artık silahını dışardan almıyor kendisi üretiyor ve ihraç bile ediyor. Nereden nereye Avrupalılar ve bazı arap ülkeleri boşuna mı Türkler geliyor korkusuna kapıldılar.
Nereden nereye söylenen söz doğru söylenmiş. Artık yerinde sayan Türkiye yok yürüyen ve gelişen Türkiye var.

Nereden nereye geldi Türkiye
Getiren de güzel gelen de güzel
Süper ülke oldu bizim Türkiye
Getiren de güzel olan da güzel

Doğalgazı bulduk karadenizde
Petrol arıyoruz biz akdenizde
İsteseniz de istemeseniz de
Arayanlar güzel aranan güzel

Savunma sanayi gururumuzdur
Düşmanlara karşı umudumuzdur
Yüzde yüz yerlidir ürünümüzdür
Selim der yapan ve yapılan güzel
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR