Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇÖKÜŞ YILLARI -3-

ÇÖKÜŞ YILLARI -3-
29.09.2020 / 11:04
Yapılacak şey planlanmıştı maddi medeniyet ve teknik ilerleme sahasındaki üstünlüklerinin de yardımıyla kaleyi içeriden fethetmek Osmanlının büyük bir sadakatle bağlandığı milli ve manevi değerlerini hükümsüz ve tesirsiz bırakıcı çalışmalar yapmak Müslüman türke şahsiyet ve karakter kazandıran herne varsa birer birer elinden almak böylece ortaya çıkacak olan ruhsuz köksüz ve maneviyat sız insanlara hakim olmak emelini gerçekleştırmeye çalışıyorlardı.
İslamın amansız hasmı olan İngilizlerin bu husustaki kanaatlarını aksettiren enterasan bir olay vardır müstemlekeler nazırı gladistone avam kamarasında elinde bulunan KUR.ANİ kerimi şöyle hay kırar
BuKUR.AN Müslümanların elinde bulundukça biz onlara hakim olamayız. NEyapıp yapmaliyiz ya KUR.ANI ortadan kaldırmalı yada Müslümanları ondan soğutmaliyiz.
On dokuzuncu asrın sonlarında söylenen bu sözün gerktirdiği faaliyet aslında daha önceleri bir çok yönden tatbikata konmuş durumda idi .
OSMANLI İMPARATORLUĞU .güçlü düşmanları tarafından siyasi ve iktisadı olduğu kadar. Hatta ondanda beter bir manevi kuşatma ve kıstırmaya ablukaya maruz bırakmıştı .hezimetinin asıl sebebi işte budur.
Yani bozgunumuzu ahlaki ve manevi bozgunumuz hazırlanmıştı
Osmanlıyı çökertmenin en iyi yolu ona can ve ruh veren hayatı unsurları manevi rabıtaları kırmaktan geçerdi. Kuvvetlendirmenin ayağa kaldırmanın eski haşmet ve azametine kavuşturmanın da çaresı dini ve milli hasletleri hususiyetleri yeniden kazandırmakla mümkün olacaktı bizim taklitler ve tereddütler içinde bocalayan aydınlarımızın çok geç anlayacağı bu gerçeği düşmanlarımız çok iyi öğrenmişti. işte bu manevi ablukaya alınma planını hazırlayan bir düşman ve hıyanet ortağı patrik gregorius ve moskof.
Bu patrik Yunanistan daki rumları Müslümanlar üzerine kışkırtıp ayaklandırarak binlerce masumun kanına girmiştir. Kanlı ayaklanmalar daha sonra yunanistanin istikbaline kadar gidecekti din adamı kisveli cani ruhlu bu adam isyanların baş kışkırtıcisi olarak tespit edilmiş ve istanbuldaki patrikanenın orta kapısının önünde idam edilmişti. Bu kapı o günden sonra intikam kapısı adiyla anılmış ve kapatılmıştı. Bu kapı hala kapalıdır ve patrik seviyesinde bir Müslüman türk ayni yerde asılıncaya kadar kapalı kalacaktır.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR