Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HER YAŞANMIŞ OLAY BİR HİKAYEDİR

HER YAŞANMIŞ OLAY BİR HİKAYEDİR
20.10.2020 / 11:10
Günün birinde biri birilerini çok seven iki arkadaş varmış arkadaşlardan biri saf diğer ise çok uyanık. İkisi de ticaretle uğraşırlar. Arkadaşlardan uyanık olan işleri bozulmuş ve arkadaşının yanına gitmiş ve. .iflas ettiğini söylemiş.
İyi niyetli arkadaşı bütün mal varlığını arkadaşına vermiş. Aradan çok zaman geçmiş iyi niyetli arkadaş iyi niyetli arkadaşında işleri bozulmuş uyanık arkadaşının yanına gider çalışmak için iş ister. Uyanık arkadaşı kendisine yardım eden iyi niyetli arkadaşına iş vermez. İyi niyetli arkadaş mahcup bir şekilde oradan ayrılır. Kendi kendine sen ne biçim arkadaşsın ben sana iflas edince servetimi verdim şimdi sen bana iş bile vermiyorsun. Biraz yürüdükten sonra karşısına bir ihtiyar çıkar.elindeki reçeteyi gösterir hiç param yok bu ilaçlarımı ala bilir misi der iyi niyetli ve merhametli arkadaş cebindeki son parasıyla ihtiyarın ilaçlarını alır. Üzgün bir şekilde evine gider.
Birkaç gün sonra kapısına bir avukat gelir. Derki ihtiyarın biri sana bütün servetini bırakmış. Ve vefat etmiştir. İyi niyetli arkadaş ihtiyarın kim olduğunu sorar. Avukat ona ilaç aldığın ihtiyar olduğunu syler.ve oradan ayrılır. İyiniyetli olan arkadaşın sevdiği bir kız varmış ve uyanık olan bir yolunu bulup kızı iyi niyetli arkadaşı ile evlenmemesini sağlar, iyi niyetli arkadaş uyanık arkadaşının yanına gider sen ne biçim arkadaşsın sevdiğim kızı benden ayırdın uyanık arkadaş o kızla ben evleneceğim demiş.
İyi niyetli arkadaş iş yerine varmış. Ertesi gün iş yerine yaşlı bir kadın varmış çok açım bana biraz yiyecek bir şeyler verir misin iyi niyetli arkadaş yaşlı kadını içeri alır yedirip içirdikten sonra yaşlı kadına derki teyze benim yanımda çalışırmisin demiş olur oğlum elimden geldiği kadar sana yardım ederim demiş.
Birkaç ay geçtikten sonra yaşlı kadın derki evladım sen neden elenmiyorsun, iyi niyetli derki teyze bildiğin iyi bir kız varsa evlenirim demiş yaşli kadın tanıdığım çok iyi bir kız var onunla evlen demiş. Ve yaşlı kadın kızla görüşüp evlenmelerini sağlar. Ve düğün hazırlığı başlar davetiyeler dağıtılır. İyi niyetli arkadaş uyanık arkadaşına da davetiye gönderir.
Düğün töreni başlar. İyi niyetli arkadaş uyanık arkadaşını mahcup etmek için yanına çağırır. Davetlilere hitaben derki bu yanımdaki çok iyi arkadaşımdı bir zamanlar iflas etmişti ben servetimi ona verdim. Benim de işlerim bozulunca kendisinden iş istedim bana kapıyı gösterdi. Ayrica sevdiğim kızdan beni ayırdı. Uyanık arkadaşı musade istiyerek konuşmaya başlar bu benim en sevdiğim arkadaşımdır. Şimdi benim ona yaptığım iyiliklere bakınız. İlaçlarını aldığı kişi benim babamdı onu ben gönderdim ve babama servetinin tamamını ona ver dedim. Bir zamanlar sevdiği kız ise ona layik olmadığı için ondan ayırdım. Yanında çalışan kadın benim anamdır. Şu an evlendiği kız benim kardeşimdir. Ve bu olaylar şu gördüğümüz arkadaşımı sevdiğim için vuku bulmuştur. İyi niyetli arkadaşıma ve kız kardeşime mutluluklar dilerim. Demiş ve davetlilerde iyi niyetli arkadaşta uyanık arkadaşı taktir ederler.ve bu hikayede böylece son bulur.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR