Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

PİŞMAN

PİŞMAN
26.10.2020 / 11:04
Gelin ve kanana hakkında başka yazılarım var tabi ki bu daha başka.
Yıllar önce severek evlenen güzel bir kız kocası ve kaynanasıyla ayni evde yaşarlar. Bu beraberlik uzun süre devam eder.
Gelin kaynanasıyla artık yaşamak istemiyor. Ailesinin huzuru bozulmasın diye kocasına her hangi bir şey söylemiyor. Bundan dolayı gelin sürekli kaynanasıyla kavga etmek için sürekli bahaneler uydurur.
Kaynanası oğlu ile gelininin arası bozulmasın diye oğluna herhangi bir şey söylemiyor ve ses sız kalmayı tercih ediyor. Gelin ise kaynanasına sataşmaya devam ediyor.
Kaynana gelinine derki senin yaptıklarını oğlum duymasın senden vazgeçer benden vazgeçmez. Çünkü ben oğlumu abdest sız emzirmedim. Vazgeç bu huyundan huzurumuz bozulmasın.
Gelin rahat durmaz kötü şeyler düşünmeye başlar ve bir baharatçıya gider baharatçıya derki kaynanamdan kurtulmam için bana tesirini geç gösterecek zehir yap der.
Baharatçı gelinin kaynanasını iyi tanır. İyi bir insan olduğunu bilir ve geline tamam kızım şimdi istediğini yapıp vereceğim der ve başlar bir şeyler yapmaya birkaç dakika sonra küçük bir şişeyi geline verir ve kaynananın yemeğine azar azar koyarsın ve eviniz huzura kavuşur.
Gelin evine değil çarşıya gidip bir şeyler alacağını söyler ve oradan ayrılır.
Baharatçı kanana sının yanına gider durumu ona anlatır ve gelinin zehir istediğini söyler ben zehir değil sakinleştirici yaptım yemek tabakları sofraya gelince gelinin haberi olmadan tabakları değiştir der ve dükkanına gider.
Gelin baharat çının tarif ettiğini uygulamaya başlar ve uzun süre devam eder fakat kaynanaya her hangi bir şey olmuyor. Ve baharatın tesiriyle gelin değişmeye başlar ve yaptıklarına pişman olur.
Gider baharatçının yanına pişman olduğunu söyler zehir tesirini göstermeden bunun çaresine bakalım ben kaynanamı sevmeye başladım der ve ağlamaya başlar.
Baharatçı ise gülmeye başlar gelin baharatçıya ne gülüyor sun be adam kaynanam ölmesin diyorum sen gülüyor sun ve baharatçı gerçekleri söyler git evinin huzurunu bozma der
Demek ki böyle ilaçları bazı gelin ve kaynanalara uygulamak lazımmış.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR