Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MELEK

MELEK
28.10.2020 / 11:05
Her canlının bir canı var her canında bir sonu vardır.
Can bulan bütün canlıların yaradanı var.
Ana karnında büyümekte olan bir yavru yaratıcısına derki beni var eden sen sın bana can veren sen sın. Yakın zamanda yer değiştireceğim henüz konuşamıyorum. Kendime bakacak ve kendimi idare edecek durumda değilim. Ne olacak benim halım.
Yaradanı derki ben sana bir melek ve koruyacak bir melek verdim. O melek senin her türlü derdine ortak ve seni koruyacaktır.
Evet bu yavru dünyaya gelir ve O yavruya meleği bakacak. Ey yavru O melek senin karnını doyuracak ve her türlü temizliğini yapacak. Kendisi uyumaz seni uyutacak. Hastalandığın zaman senin için göz yaşı dökecek sen büyüyene kadar senden ayrılmayacak.
Geçen zamanlar O yavrunu büyümesine sebep olacak tır. Ve büyür kocaman deli kanlı olur. Artık bakıma ihtiyacı yoktur. Onu mukaddes bir görev bekler. Ne imiş O görev Onu büyüten ve bu hale getiren meleğine bundan sonra O bakacak. Çünkü O melek onun anasıdır.
EY büyüyen kocaman adam peki şimdi senin görevin ananı zerre kadar incitmeden yaşadığı müddetçe O MELEĞE BAKACAK SIN. Ve kalbini kırmayacak sın. Ve ona öf bile demeyeceksin . eğer ki onun sana yaptıklarını bir insan olarak gözden geçirir sen onun karşısında bir köle gibi hareket edecek sın.
Ana hakkı ödenmez ama sen elin den geleni yap.
Ziyaret için ağabeyimle bir yakınımızın evine gitmiştik beş oğlundan birisi babasına ve anasına aksi davranırdı ve yine bizim yanımızda anasına hakaret etti. Ve O kıymetli ana sütüm sana haram olsun dedi. Ve anasına verdiği cevap kaç kilo süt bana verdin ben sana gidip on mislisini getireyim dedi.
Ağabeyim kalkıp O ruh suzun boğazına yapiştı anan senın yillarca pisliğini temizledi sen aynisini yapa bilecek misin. Dedi ve kalkıp gittik
İşte Omelek gibi anaya nasıl davranan şeytan ruhlu yaratık ben insanım deme sın..

Dokuz ay karnında taşıdı seni
Ana kucağını unutma sakın
Bağrına bastırıp büyüttü seni
Ana kucağını unutma sakın

Kendi uyumadı uyuttu seni
Okşadı kokladı büyüttü seni
Masallar anlatıp güldürdü seni
Ana kucağını unutma sakın

Selimin sözünü yabana atma
Yanlışlıkla hiç kendini avutma
Son pişmanlık fayda vermez unutma
Ana kucağını unutma sakın.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR