Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HANGİ ÇAĞDA YAŞIYORSUNUZ

HANGİ ÇAĞDA YAŞIYORSUNUZ
03.11.2020 / 11:15
Her insan rahmi maderden Ruyi zemine saba vat tan gençliğe gençlikten dünya meşa katına BU Yolculuk ihtiyarlıktan kabir kapısına kabir kapısından Haşre ve Arasat meydanında son bulur.
Tabi ki insanların mesafesini ALLAH bilir bizler yazar olarak duyduğumuz bazı ilginç olayları kaleme almak zorunda bulunuyoruz. Yaz mayan kalem değildir. Yazarın elindeki kalem gerçekleri yazıyorsa kalemdir. Eğer ki o kalem yalan ve yanlış yazıyorsa suç kalemin değil o kalemi tutan eller bedbahttırlar.
Ülkemizde birçok olaylar yaşanıyor. Bazı olaylar vatana bayrağa ve manevi değerlerimize ihanet yoluyla vuku bulmaktadır. Bazı olaylar ise mütevazi halleriyle bir yuva kurup hayatlarını devam ettirmektir. Tabi ki buda bazı ailelerin tutumuna bağlıdır.
Kendilerini çok iyi tanıdığım kendi hallerinde fiilen çalışıp hayatlarını mütevazı olarak devam ettiren bir aile.
Bu aile büyüğünün birkaç çocuğundan biri olan doğan isimli genç önce vatan görevi diyerek asker olur ve askerliğini komando olarak yapar.
Bu genç ikinci askerlik diyerek ailesinin geçimi için bir fabrikaya işçi olarak girip çalış maya başlar. Ve unutması mümkün olmayan sevdiği kız. Tabi ki karşılıklı bir sevgidir. Karşılıklı sevgililerin biri birinde ayrılması mümkün değildir.
Artık zamanı gelmiştir diyerek kendi rızaları ile evlenirler. Bütün hayalleri mutlu bir aile kurmaktır. İşin acı tarafı gelin hanım efendini baba tarafı unutmadıkları başlık parası neler istediklerine bakın 30- adet cumhuriyet altını Türk lirasıyla 100-bin lira doğanın babası bir inşatta bekçilik yapar. Ve oturdukları ev kiradır. Zar zor geçinen bir aile.
Doğanın babası Iğdır a gidip gelininin ailesi ile görüşür. Başlık olarak 15-bin lira ödemek ister. Ancak bu teklif şiddetle red edilir. Biz istediğimiz başlığı almasını biliriz demişlerdir.
Başlık parası çok eskilere dayanan kabuk tutmuş bir yaraya benzer artık bu yarayı kaşımak doğru değildir. Bu durumda karşı tarafın başlık ısrarları aile fertlerini zor durumda bıraktığı gibi huzursuzluğa sebep olur.
Bu aile Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde ikamet etmektedirler. Ben köşe yazarı olarak doğanın rızası ile bu olayı köşeme taşıdım.
Bu durumu okurlarıma ve adlı makamların bilgisine sunuyorum sevgiyle kalın. ALLAHA emanet olun.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR