Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MİLLET BAHÇELERİNE KARŞI ÇIKANLAR

MİLLET BAHÇELERİNE KARŞI ÇIKANLAR
04.11.2020 / 11:04
Bugüne kadar millete hizmet eden yüzlerce projeyi yargıya taşıyan Türk mühendisler ve mimarlar odaları birliği yayınladığı bildiri ile millet bahçelerini iktidar ideolojisinin mekânsal boyutta yeniden üretilmesinin bir aracı olarak nitelendi.
Haber Türk yazarı Murat Bardakçı ne bildirici dağınık ve ille de muhalefet edebilme inadı ile yazıldığı için neye niçin karşı çıkıldığı ifadeden ve ne istediğini açıkça söyleyebilmekten aciz. Karma karışık bir Türkçe ve üslupla kaleme alınmış en kısa cümlesi beş satır olan muammadan beter bir metini diye yorumladı.
Bildiride millet bahçelerinin yeşil alan mık tarının artırılması üzerinden salt teknik bir değerlendirme ile olumlanmasının hatalı bir yaklaşım olduğu açıktır.
Yurttaşların herhangi bir erişim kışı tı olmaksızın ulaşa bildiği ve kendini yeniden ürete bildiği kamusal alanların inşa edilmesi ve korunması için mücadeleye devam edeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz. Denildi.
Mimarlar odası şimdiye kadar yaklaşık 150- önemli projeyi yargıya taşıdı. Bunlardan bazıları şöyle kanal İstanbul. Boğaz köprüleri. Barajlar. Dünyanın en büyük hava limanı. Hızlı tren hasta haneler. Ankara’nın logosu tramvay yolları camiler Cumhurbaşkanlığı külliyesi. Ankara da yapılan bütün parklar. Yat limanları. Hava limanları tren garları kamu binaları şehirler arası yollar. Özelleş tır meler. Cumhur başkanının verdiği iftar yemeği kent sel dönüşüm projeleri şehirlerin çevre düzenleme planları..
Mimarlar odası İstanbul büyük kent şubesi yönetim kurulu başkanı samı yüce Türk ise 2024- yılında dünyanın en büyük hava olacak olan İstanbul hava limanı için insanlık ayıbı bir proje dedi.
Mimarlar odası Ankara şubesi başkanı Tezcan Karakuş candan’ın Gaziantep’te yaptığı ve youtube’ye de düşen konuşması aslında işin özeti gibiydi. Candan külliye inşaatı önce sinde yaptıkları muhalefette asıl dertlerinin cumhur başkanlığı külliye si olmadığını asıl dertlerinin cumhur başkanı Erdoğan ve iktidar olduğunu itiraf etti star.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR