Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ZALİM HER YERDE ZALİMDİR

ZALİM HER YERDE ZALİMDİR
09.11.2020 / 11:12
Yeryüzünde kurulmuş yüzlerce devlet kimi devletler oldukça güçlü kimisi ise güçlü devletlere karşı koyacak güce sahip olmadığı için istilaya uğramış ve zulüm görmüştür.
Bazı ülkeler inancı gereği savaşının maksadı girdiği ülkelere adalet ve güzellik götürmüştür inançlarına ve ibadet hanelerine dokunmamıştır. Bazı ülkeler ise girdikleri ülkeleri yakıp yıkıp talan eyler ve tecavüz edecek kadar zalimlik etmişlerdir.
Tarih sayfaları Moğolların yapmış oldukları mezalimi kirli sayfalar olarak insanlara duyurmaya devam edecek tır.
Moğol imparatorluğunun kurucusu Cengiz hanın torunu hülagu ilhan–li devletinin kurucusu mengü kağanında kardeşidir. 1255-te ağabeyi mengü han tarafından ele geçirimemiş. Toprakları ele geçirilmesi için görevlendirilir.
Hülagu 1258- de bağda ta girerek Abbasi mutası-mi keçeye sarıp atların ayakları altında ezdirerek öldürtür. Şehirde katliamlara başlar. Ve şehri yağmalamaya başlarlar. Kadın yaşlı çocuk hamile demeden bazı kaynaklara göre 400-bin insanı katleder. Cami okul hasta hane saray ve benzeri ne varsa tamamını yok ederler. Kütüphane ve tarihi Eserleri yakar yerle bir ederler. Milyonlarca ilml ve dini eserleri dicle nehrine attırır.
Hülagu bir gün beldenin en büyük alimi ile görüşmek ister. Bu haber alimleri tedirgin eder. Ve Öldürülmekten korkarlar. Bu haber zamanın en genç alimlerinden kadı han çok genç çocuk denecek gibi birisi Hülagü ile görüşmek ister. Bu genç alim bir deve bir erkek keçi ve birde horoz alıp huzura çıkar. Hülagu beklediği tipte birisi olmadığını görerek bana göndermek için bula bula seni-mi gönderdiler. Diye sorar. Kadı han sakin bir şekilde iri yarı birini istiyorsan bir deve sakalı birini istiyorsan bir keçi gür sesli birini istiyorsan bir horoz getirdim hepsi dışarda onlarla görüşe bilirsin. Der. Hülagü huzurundaki gencin boş biri olmadığını anlar ve sorar. Beni buraya getiren sebep nedir
Kadi han sakin bir şekilde derki seni buraya getiren sebep bizim amellerimiz seni buraya getirdi. Sizi buraya getiren bizim zevk ve sefaya dalmamızdır senin buraya gelişin bizim için bir musibettır.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR