Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GEÇMİŞİ HATIRLAYALIM -6-

GEÇMİŞİ HATIRLAYALIM -6-
01.12.2020 / 11:11
Yorgunluk ve açlığın verdiği halsizlikle atın sırtında aheste aheste yola koyuldum. Dağın eteğinde kayalık bir yerde yolu yarılamıştım. İleride üç kişinin yolun kenarında oturduklarını gördüm. Yanlarına yaklaştım; birisi kalkıp yanıma geldi ve atın dizgininden tuttu, aşağıya indim. Önlerinde sofraları vardı. Yaşlı olan kişi bana “Gel oğlum, sofraya gel.” dedi. Sofralarında fırın ekmeği vardı. Arpa ekmeğiyle büyümüş biz o ekmeğe “şeher ekmeği” derdik. Bazı zamanlar o ekmek elimize geçtiğinde arpa ekmeğine katık yapıp yerdik. Bu üç şahıs çok iyi insanlara benziyorlardı. Üçü de karşımda ekmek yiyişime bakıyorlardı, utanır gibi oldum. Yaşlı olanı bana “Ye oğul, ye.” dedi. Çantasından elmaya benzeyen bir şey çıkardı ve bana uzattı. Ne olduğunu bilmeden aldım. Elmaya benziyordu ama sert değil, yumuşaktı. Şaşkınlıkla “Emmi bu nedir?” dedim. Genç olan iki şahıs gülmeye başladılar. Yaşlı emmi “Oğul, sen onun ne olduğunu bilmiyor musun? dedi. Bilmediğimi söyledim. O ise elimdekinin domates olduğunu ve bir lokma ekmek ile ısırarak yemem gerektiğini söyledi. Binde bir elimize geçen şeher ekmeği, bir de yanında domates… Gözlerime ışık gelmişti.
Kendi kendime “Ey yüce Allah’ım. Şükürler olsun sana, tahsildarın gaddarlığından sonra bu cömert insanları karşıma çıkardın.” dedim.
Yaşlı emmi bana hitaben “Oğlum sen kimsin? Nereden gelip nereye gidiyorsun?” dedi. Ben ise “Emmi ne olur hele biraz daha yiyeyim, anlatırım.” dedim. Doyduktan sonra “Elhamdülillah.” deyip kenara çekildim. Yaşlı emmi “Şimdi anlat oğul.” dedi. Ben de gün içerisinde yaşadıklarımı ve sohbetin uzamasıyla birlikte ninemin başından geçen hadiseleri de anlattım. İyi niyet ve samimiyetlerine inandığım bu insanlara elimden geldiğince şiir yazdığımı da söyledim ve Halk partililer ve öğretmenim hakkında yazığım şiirleri onlara okudum.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR