Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÖLÇÜ VE SEVİYE

ÖLÇÜ VE SEVİYE
03.12.2020 / 11:20
Atasözleri hakikatin ta kendisidir.
Atalar ne demiş bin kere ölç bir kere biç. Ölçü denince akla marangozlar terziler inşaatçılar gelir. Elbette ki sadece metre ölçüsü değil insanların yürüme si hal ve harekatı konuşması ve sevgi ve saygıda ölçüsüz olmamalıdır. Ölçü dışına çıkanlar kendilerine zarar verirler.
Özellikle dikkat ve hassasiyet gerektiren ölçü siyası ölçüdür. Siyasetçiler televizyon ekranlarında ve meydanlarda konuşmalar yaparken çok dikkat etmeleri gerekir. Ölçüyü kaçıran siyasetçiler yok olmaz mi daha birkaç gün önce yani yirmi dört kasım öğretmenler gününde ölçüyü kaçıran kemal kılıç tar oğlu öğretmenler gününde öğretmenleri tebrik etmediği gibi AK parti ya oy verenlere ben öğretmen demiyorum dedi.
Kılıç tar oğlu bu söylemle ölçüyü ne kadar kaçırdığı malum kılıç tar oğlu kimdir cumhuriyet halk partisinin lideri. Maşallah diyelim de nazar değmesin. Her konuşma her türlü hal ve harekat o insanın aynasıdır.
Peki öğretmen kimdir öğretmen öğretendir gelmiş geçmiş kes öğretmenlerin vermiş olduğu eğitimden geçmiştir. Bu nedenle öğretmenler sevgiye ve saygıya Laik tırlar sıyası görüşü ne olursa olsun.
Kemal kılıç tar oğlu bu garibi iyi dinle değerli öğretmenlerimize dil uzatma senin cumhuriyet halk partisine oy veren öğretmenler ismet İnönü’nün 1940-ve 50- yıllarında açmış olduğu köy okullarında yetişen öğretmenlerdirler. Ne yapıyordu O öğretmenler öğrencilerine gözlerinizle görmediğiniz şeylere inan mayın şu an beni görüyor musunuz çünkü ben varım. Cebinde çıkardığı kibriti yakardı ALLAH varsa üfle sın bu ateşi söndürsün çocuklardan ses yok kendisi üfleyip ateşi söndürüyor işte ben varım üfledim ve söndürdüm .ayrıca söylemeye ağız varmıyor ALLAH kaç numaralı ayakkabı giyiyordu.
Eğitim adı altında bir çok gençlerimizi yoldan çıkarıp sağcı ve solcu diye karşı karşıya getirdiler.
Bu zihniyetteki yaratıklara soruyorum şu an dünyayı teslim almış olan korona virüsü gözle görebiliyor musun. Ben bütün öğretmenlerimize sevgi ve selamlarımı sunuyor günlerini kutluyorum. Ve öğretmenlerimize bir şiir yazıyorum.

Varlığınla ışık tuttun aleme
İlim sensin irfan sensin öğretmen
Defter açtın kalem verdin elime
İlim sensin irfan sensin öğretmen

Aya doğru giden füze senindir
Okuyan senindir yanan senindir
Memur senin muhtar aza senindir
İlim sensin irfan sensin öğretmen

Selim derki size minnet tarım ben
Beni de okuttun yetiştirdin sen
YARAP bu ocağı eksilt me bizden
İlim sensin irfan sensin öğretmen.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR