Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HER ŞEY VATAN İÇİN

HER ŞEY VATAN İÇİN
10.12.2020 / 11:00
Avustralya da yaşayan iki TÜRK biri kul Muhammet diğeri Abdullah Efendi Muhammed henüz yirmi iki yaşında Abdullah Efendi ise orta yaşlı ve kasaplık yapar Muhammed ise dondurma satardı iki Türk tanışırlar ve arkadaş olurlar. Avustralya NIN Silver City şehrinde iki dost
Silver City şehrinde Muhammed üstü kapalı üç tekerlekli arabasıyla mahallelerde dondurma satarak geçinir Abdullah Efendi ise kasaplık yaparak geçinirmiş. İkisi de tanınmış ve sevilen iki Türk.
Sultan ABDUL HAMİDİN buradaki Müslümanlara sahip çıkması için göndermiş olduğu devlet görevlileri idi
Bir zaman sonra birinci cihan savaşının başlamasıyla beraber İngilizler Avustralya NIN her tarafından cepheye yanı çanak kaleye göndermek için asker toplamaya başlamışlar. Osmanlıdan almış oldukları haberler durumun iyi olmadığını ve hemen Abdullah Efendi Muhammed ile görüşüp neler yapacaklarını TÜRKÜYEYE nasıl gidebileceklerini konuşmuşlardır.
Akıllarına bir şeyler gelmişti Molla Abdullah Muhammed de bizde şubeye gidip asker olmak istiyoruz diyelim ve şubeye giderler müracaatlarını yaparlar ancak siz OSMANLI siniz diyerek deri çevirmişler
Molla Abdullah ve Muhammed ne olursa olsun bu işin çaresine bakmaya kararlı idiler. Mademki gitmemize izin vermiyorlar bizde savaşımızı Çanakkale yerine burada veririz
İki kahraman TÜRK ellerinde bulunan bütün eşyalarını satarak otomatik silah ve mermi alıyorlar.
Aldıkları bilgiye göre trenle asker sevkıyatı Başlıya çakmış yaptıkları plan gereği dağın tren yoluna yakın görünmedikleri bir yerde mevzilenmişler. Tren NIN gelmesini bekliyorlar.
MUHAMMED dağın tepesine TÜRK bayrağını dikmiş ve dondurma arabasını tren raylarının üstüne koymuş arabanın üstünde kırmızı beyaz bayrak dikmiş. Askerleri taşıyan tren oraya varınca durmak zorunda kalmış makinist etrafa bakınca tepedeki bayrağı görmüş ve şaşırmışlar.
TRENIN yanında atlı birlik varmış tepedeki bayrağa doğru yürümeye başlayınca Abdullah Efendi ve Muhammed otomatik silahlarıyla bunları taramaya başlamışlar. Kumandanları göksün den vurulup yere düşmüş atlı birliklerinde bir çokları vurulmuş ardından treni kurşun yağmuruna tutmuşlar.
Bir müddet sonra bölgeye askeri birlikler göndermişler oraya gelen birlik dağda bir TÜRK birliği var diye düşünmüşlerdir. Onlarda kurşun yağmuruna tutulunca birçok askerleri vurulmuştur.
İKİ TÜRK kahramanın mermileri bitince ikisi de orada çanak kalede savaşıyorlarmış gibi orada şehit olmuşlar düşman askerleri TÜRK birlikleri var dedikleri tepeye varınca sadece iki TÜRÜKÜN olduklarını görünce TÜRKLER in hepsi böyle ise sadece biz değil hiç kimse çanak kaleyi geçemez.
İŞTE TÜRK asrı budur be alçaklar TÜRK ASKERİ kendisini satmaz satılmış olan sizlersiniz.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR