Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

NUH TUFANI

NUH TUFANI
21.12.2020 / 11:01
Adem PEYGAMBERİN nesli çoğaldıkça çoğalmışlardır ve dünya geniş işlenecek topraklar çok verimli arazileri ekip biçerler. Durumları oldukça iyi kötü olan tarafları taşlara putlara ve yıldızlara taparlardı.
ALLAH onlara NUH PEYGAMBERİ Gönderdi NUH PEYGAMBER her zaman ve her yerde ALLAHIN birliğini anlatır her türlü nimeti sizlere veren odur. Taptığınız putların kendilerine faydaları yoktur size nasıl yardım eder. Gelin sizi yeri ve gökyüzünü yaradan ALLAHA tapın ve ona ibadet edin. Güneşe ve aya bakın güneş olmazsa akan sular olmazsa yaşayamazsınız. Nuh PEYGAMBER sürekli bunları anlatır fakat asiler DALGA GEÇERLER. NUH çok sabırlı ve çokta üzülüyordu kedisine inananlar oldukça az.
NUH PEYGAMBER ALLAHA dua eder. Ya rab ben görevimi tam olarak yapamıyorum ki bu insanlar beni dinlemiyorlar. ALLAH der ey NUH sen görevini yapıyorsun onlar isyan ediyorlar. Ben onlara korkunç bir şekilde cezalandıracağım sen üzülme git çok bir gemi yap. İnananları gemiye bindir ayrıca her hayvandan bir erkek bir dişi gemiye binsinler.
NUH bir dağın eteğinde gemiyi yapmaya başlar. Asiler gülerek dalga geçerler NUH onlara derki ALLAHIN emriyle bu gemiyi yapıyorum onlar yine gülerek gemiyi yüzdürmek için suyu nerede bulacaksın NUH onlara derli dünya suların altında kalacak eğer beni dinlerseniz gemiye binip kurtulursunuz beni dinlemezseniz hepiniz helak olacaksınız.
NUHUN oğlu da onlarla beraber oda babasını dinlemiyor. Ve derler ki biz dağların tepelerine çıkarız NUH NEBİ derli dağlarda sulara gömülecek yine de dinlemezler.
NUH PEYGAMBER gemiyi bitirir inananlar gemiye binerler ve hayvanlardan bir erkek bir dişi gemiye binerler NUH son defa oğluna ve diğerlerine seslenir gelin gemiye binin kurtulun yoksa hepiniz boğulacaksınız yine de dalga geçmeye devam ederler.
Artık tufan başlamıştır gökte sel gibi yerde de sel gibi sular fışkırmaya devam ediyor NUH tekrar sesleniyor oğluna ve diğerlerine gelin gemiye binin ve kurtulun yine de dinlemezler sular gemiyi yüzdürmeye başladı gemiye binmeyenler boğuldular. Gemi yedi sekiz ay sonra sular çekilince karaya oturur ve yeni bir hayat başlar.

Halen inanmayan gafil insanlar
İbret almadınız NUH tufanından
MUCİZUL beyana inanmadılar
Hepsi helak oldu NUH tufanında

Her hayvandan bir dişi birde erkek
Hepsi de gemiye bindiler tek tek
Peygamber sözüne inanmak gerek
İbret almadınız NUH tufanından

PEYGAMBERLERİNE isyan ettiler
Taşlara yıldıza puta taptılar
NUHUN gemisine bühtan ettiler
Hepsi helak oldu NUH tufanında

Selim derki görevimdir yazarım
İnanmayan herkes için yazarım
Putpereste inkarcıya yazarım
Neler hissettiniz NUH tufanından.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR