Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HAZRETİ HUD

HAZRETİ HUD
22.12.2020 / 11:02
NUH tufanından kurtulanlar hepsi de NUH PEYGAMBERE itaat eden iyi insanlardı fakat uzun yıllar geçtikten sonra O güzel insanların nesilleri NUH dönemindeki insanların neden ve nasıl helak olduklarını unutmuşlardı NUHLA Beraber tufandan kurtulanları dinlemeyip putlara tapmaya başlamışlardı.
Bunlara AD KAVMİ derlerdi bunlar oldukça zengin ve güzel evlerde yaşarlardı güzel şehirlere sahiptiler iyi ticaret yaparlardı.
ALLAH Onlar için HUD PEYGAMBERİ GÖNDERDİ HUD PEYGAMBER onlara NUH TUFANINI defalarca anlatmasına RAĞMEN dinlemeyip putlara tapmaya devam ederlerdi.
HUD PEYGAMBER i dilemedikleri gibi sen bize yol gösteremez sın senin bir şaton bile yok HUD PEYGAMBER onlara tekrar NUH tufanını hatırlattı onlar ise şöyle dediler onların evleri vadide idiler bizim evler kayalıklarda HUD Adeta yalvarıyordu ALLAHIN gazabına uğramadan gelin ALLAHA ibadet edin yine bildikleri gibi hareket ederlerdi.
HUD PEYGAMBERE azda olsa inananlar vardı HUD EL açtı ALLAHA yalvarmaya başladı ALLAH ey HUD sen elinden geleni yaptın azaba uğramaları yakındır. Dedi ve korkunç bir kuraklık baş gösterdi aylarca yağmur yağmadı AD kavmi putlarına yalvarmaya başladılar. Fazla geçmeden gökyüzünde kap kara bir bulut göründü ve başladılar putlarının etrafında oynayarak dönmeye ve HUD PEYGAMBERE şöyle seslendiler bak HUD bak utlarımız bize yağmur gönderiyorlar. HUD onlara dedi ki O bulut yağmur bulutu değil çok şiddetli bir fırtına bulutudur.
Sonunda korkunç ve şiddetli fırtına esmeye başladı. Evleri yer ile yeksan oldu kendileri de ölüp gittiler. Böylece HUD kavminin sonu geldi.

Çok çileler çektin kavmin elinden
Sabır eylediniz sonuna kadar
Fakir diye inanmadılar sana
Ya sabır dediniz sonuna kadar

Putlarına nafile güvendiler
Hiçbir zaman seni dinlemediler
Doğruyu yanlışı anlamadılar
Ya sabır dediniz sonuna kadar

ALLAH emreydi esti fırtına
Ağaçları söktü yıktı fırtına
İnanmayanları yuttu fırtına
Ya sabır dediniz sonuna kadar

Unutmuşlar idi NUH tufanını
Milletimdir dedin sen AD kavmine
HUD PEYGAMBER çok yalvardın kavmine
SELİM sizi sever sonuna kadar.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR