Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BEN BU İŞE ŞAŞTIM

BEN BU İŞE ŞAŞTIM
25.12.2020 / 10:55
Söze bir fıkra ile başlıyorum.
İki kafadar hırsız bir köyden başka bir köye giderlerken yol kenarında tarla süren bir ihtiyara rastlarlar. Hırsızlardan biri arkadaşına der ki “Ben bu ihtiyarın bir öküzünü çalacağım.” Arkadaşı nasıl çalacaklarını sorar. Uzman hırsız arkadaşına der ki “Sen bu kayanın arkasına saklan. İhtiyar seni görmesin. Ben şu tepeye çıkacağım. İhtiyar benim yanıma gelirken sen öküzün birini al dereye in.” Hırsızlardan biri kayalıkta biri yüksek tepenin başına çıkar.
Tepeye çıkan hırsız “Ben bu işe şaştım, ben bu işe şaştım” diye yarım saate kadar aynı şekilde bağırıp durur. İhtiyar tarlayı sürmeyi bırakır, bağıran adamın yanına doğru yamaca tırmana tırmana gider. Der ki “Be oğlum ne şaştım şaştım diye bağırırsın?” Tabii öteki hırsız öküzün birini çoktan dereye indirmiştir. Uzman hırsız ihtiyara “Emmi ben sana şaştım.” İhtiyar der ki “Neden bana şaştın?” Hırsız der ki “Yahu emmi sen bir öküzle nasıl tarla sürüyorsun?” İhtiyar dönüp bakar öküzün biri yok. İhtiyar “Ben de bu işe şaştım.” diyerek tarlasına doğru gider.
Hırsızlar öküzü çalsınlar diye şaştım diye bağırır, ihtiyar öküzün birinin olmadığına şaşar.
Evet ben de şaştım şimdi beni iyi dinleyin. Ben neden şaştım? Kemal Kılıçdaroğlu televizyondaki bir konuşmasında uyuşturucu satanlardan ve organ mafyalarından vergi alınsın dedi. Allah kimseyi şaşırtmasın. Şimdi soruyorum Kılıçdaroğlu’na, her vergi mükellefinin muhasebecisi ve vergi levhaları vardır. Muhasebeci defter tutar, gelir ve giderleri karşılaştırır, kâr oranına göre ödenecek vergi miktarını belirler.
Şimdi uyuşturucudan başlayalım. Kaç ton veya kaç yüz kilogram uyuşturucu sattım ve yüzlerce veya binlerce genç zehirledim mi diyecek?
Bir de organ mafyası konuşsun. Yüzlerce veya binlerce çocuk doğradım, şu kadar böbrek şu kadar karaciğer sattım, Suriyeli çocuklar velinimetimizdir diyerek vergi ödesin. Nasıl olsa Kılıçdaroğlu Suriyelileri sevmiyor.
Kılıçdaroğlu’nun söylediklerini Allah’ıma, dinime, kitabıma yemin ederim ki dünyadaki bütün insanların içinde en gerizekalısı böyle söz sarf etmez. Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine şaşmayanın aklına şaşarım. İşte Atatürk’ün partisi, işte Kılıçdaroğlu. Mübarek olsun.
Kılıçdaroğlu’nun söylemediği bir şey var. Tacizcilerden de vergi alınsın. Kılıçdaroğlu bunu söylemez çünkü tacizcilerin hepsi kendi adamlarıdır. Ha öküz hırsızları ha tacizciler, yok aslında birbirlerinden farkları.

Şaştım vatandaşlar bu işe şaştım
Şaşmayanın ben aklına şaşarım
Ağlar mısın güler misin bu işe
Gülmeyenin de aklına şaşarım

Söylenen bu sözü dağlara yazın
Dağın üstündeki taşlara yazın
Hem kış hem ilkbahar hem yazın yazın
Mevsimler de der bu işe şaşarım

Her söylenen sözün sahibi vardır
Tacizci alçağın ayıbı vardır
Bu gidişle sizin işiniz zordur
Sen böyle devam et ben de şaşarım
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR