Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ESKİ VE YENİ TÜRKİYE

ESKİ VE YENİ TÜRKİYE
13.01.2021 / 10:56
Söylenen güzel sözler unutulmaz hatırladıkça akla güzellik gelir akla gelen her güzellik insanlar için güzeldir.
YIL 1987-1994 yılları arası İstanbul’un yani eski TÜRKİYE ve CHP’Lİ belediye başkanı NURETTİN SÖZEN DÖNEMİ kara ve kap karanlık yıllar. Sokaklarda birikmiş çöp dağları bu çöpler neden kaldırılmıyor nedeni aylarca maaşlarını alamayan temizlik işçileri ve belediyelerde çalışan diğer işçiler ve elamanlar musluklardan akmayan bir damla su ve akmayan sulara kesilen su faturaları kesilen su faturaların parasıyla demi devran süren İSKİ’NİN harami ağası Ergün Göknel zimmetine geçirdiği Paralardan Dolayı ceza evinde cezasını çekti.
Tarih 1994- Sayın Recep Tayyip Erdoğan İstanbul belediye başkanı oldu önce aylarca maaşını alamayanların maaşlarını ödedi ALLAH aşkına sayın Recep Tayyip Erdoğan cebinde mi ödedi Hayır belediyenin parasını yiyenler ödeme yapamazlar çünkü çar çur edilmiş belediyenin Parasına Dokunmayanlar çalışanların maaşlarını kuruşuna kadar öderler.
Sayın Erdoğan bir çok barajlar yaparak Melen Çayı dahil uzaklarda da olsa barajlar sularla doldu İstanbul da yaşayanların musluklarında sular akmaya başladı Sayın Erdoğan bunları da mı cebinden yaptırdı hayır belediyenin parasıyla çünkü belediyenin parasına dokunmayanlar iş yaparlar.
Birde İstanbul’un kirli havası çekilmez durumda idi. Sayın Erdoğan yapar mı tabi ki yapar İstanbul’un her tarafına doğalgaz çektirerek hava kirliliğinin sonunu getirdi.
Haliç’i tamamen batak haline getirmiştiler. Akıllara durgunluk veren bir sistemle Halicin içindeki çamurları ve pisliği başka yere pompalayarak temizlendikten sonra Haliç’e temiz su nakli yaparak haliç ter temiz oldu bir şiir yazmadan olmaz.

Haliç seni kirletenler utansın
Temiz ellerde sın ter temiz oldun
Utanacak yüzler yoktur onlarda
Temiz ellerdesin ter temiz oldun

Böyle kirli kalacak mısın sandın
Arındın balçıktan sen nefes aldın
Sinen den çeşitli balıklar buldun
Temiz ellerdesin ter temiz oldun

Seni temizleten eller sağ olsun
Hayatı boyunca bahtiyar olsun
SELİM usta ona duacı olsun
Temiz ellerdesin ter temiz oldun
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR