Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BEYİN HÜCRELERİ

BEYİN HÜCRELERİ
19.01.2021 / 11:00
İnsan beyninde milyarlarca beyin temel hücresi ve bir çok trilyon bu hücrelere yardım eden ve destek olan lojistik hücreler vardır. Günümüzde bu hücrelerin ancak yüzde ikisini kullanmaktayız.
Müthiş bir enerji kaynağı olduğuna inandığımız beynimizi geliştirmek fonksiyonlarını artırmak ve muhakeme istidadını geliştirmek ise kendi elimizdedir.
İnsan beyninin fonksiyonlarını artırmanın en güzel yolu ezber yapmaktır.
Beyin hücrelerini aktif hale getirebilmek için tatbik edilen ezber yapma tekniğinin en güzel örneğini Japon eğitim sisteminde görmekteyiz Japonlar çocuklarına okul çağında aklınıza ne gelebiliyorsa ezber yapın diyorlar.
Ezber ameliyesi beyin hücrelerinin arasındaki irtibatları aktif hale getirir beyindeki tek bir hücrenin on ayrı irtibatı vardır. Bu irtibatların hepsi de aktif hale gelebilmektedir. Bu irtibatlar arasındaki haberleşme aklımızın alamayacağı bu günkü metotlarla ifade edemeyeceğimiz bir hızla gerçekleşmektedir.
Ezber ne kadar fazla yapılırsa bu irtibatlardaki haberleşme ağıda o kadar gelişmekte ve beynin muhakeme gücü o derece artmaktadır.
Bu güne kadar çok çalışmaktan hasta olan bir beyin ortaya çıkmamıştır ama tembellikten ve çalışmamaktan dumura uğramış fonksiyonlarını yitirmiş bir çok beyin görülmüştür.
Çocuklara bol miktarda ezber yaptırmanın beyin hücreleri açısında bir çok faydalarının olacağı da muhakkaktır.
Günümüzde bazı siyasetçiler faydalı şeylerı ezberlememişler yalan üstüne yalan ezberledikleri için seri şekilde yalan söylemeye devam ediyorlar. İşte ezber dediğin böyle olur bazıları yalan söyleyen birine yalanın batsın derler ben öğle bir şey demiyorum benim dememle onların yalanları batmaz.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR