Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SAĞLIK ÇALIŞANLARI

SAĞLIK ÇALIŞANLARI
28.01.2021 / 11:15
Önce sağlık çalışanlarından görmüş olduğum unutulmaz ilgi ve güler yüzlü değerli şahsiyetlerden söz etmek istiyorum.
25/10/2019-tarihinde beyin ameliyatı geçirdim ameliyatı yapan doktor izzet bey ameliyattan dört günlük Tekirdağ birinci kısım hasta hanede gerek doktorumun ve hemşirelerin bir insan olarak ömür boyu unutmam mümkün değil. Doktor izzet bey İstanbul’a gittikten sonra kontrollerimi doktor Furkan yüzbaşı yaptı çok değerli doktor Furkan bey yüzündeki tebessüm ilgi ve davranışlarını hiç mi hiç unutmam.
Şimdi bu değerli sağlık çalışanlarına saldıranların insanlık derecelerini yazmak istiyorum.
Televizyon ekranlarında ayağı yaralı bir köpek kapısı açık olan bir ecza haneye girip yaralı ayağını eczacı bayan hanım efendiye uzattı O değerli hanım efendi işini bırakıp köpeğin yaralı ayağını tedavi edip sardıktan sonra köpek melül bakışlarıyla eczacıya bakarak oradan ayrılır.
O hayvan kendi lisani halıyla ecza hanenin bir şifa kapısı olduğunun bilinciyle ecza haneye girmiştir ve bakışlarıyla eczacıya minnet duygularını göstermiştir.
Adamın biri sık sık ormana odun getirmek için gidermiş bir gün O insan ormana girdiği zaman büyük bir inilti duyar iniltinin geldiği tarafa doğru gider bir ayi yan yatmış ayağına batan bir sivri ağacı fark eder ayı O insana bakarak ayağını uzatır ve O insan derki bilsem ki bu ayı beni öldürecek ayağına batan ağacı çıkaracağım ve ayıya yaklaşır ayağına saplanan ağacı çekip çıkarır ayı başlar yaralı ayağını yalamaya bir müddet sonra ayı kalkar adam için ağaçlardaki kocaman dallara asılıp kopardıktan sonra adamın yanına götürür bu olay uzun süre devam eder. Ayının adam için yaptıkları minnet duygusudur.
Ey sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan insanlıktan nasibini almamış iki ayaklı yaratık şiddet uyguladığın O değerli insanlar sen canavar Ruhluda olsan sana tebessümle ve sevgiyle ellerinden gelen her şeyi yapacaklar sizin insanlık ölçünüz hal ve harekatlarınızdan belli olur.
EY sağlık çalışanlara canavar gibi saldıran iki ayaklı yaratıklar ecza haneye girip ayağını tedavi ettiren köpekten ve ormandaki ayıdan ne kadar aşağılık olduğunuzun farkında mı siniz böyle bir duyguya sahip olduğunuza inanmıyorum.
BUNU hiç unutmayın sağlık çalışanları birer şevkat abidesi olduğunu unutmayın…

Saldırganlar biz insanız demeyin
Sizleri tedavi eden insandır
Hal ve hareketin senin aynandır
Sizleri tedavi eden insandır

Senin her derdine olurlar şifa
Gördüğün şifayla bulursun sefa
Tabiki sizlerde var ise vefa
Derdinize derman olan insandır

SELİM usta yazar sizin ahvalinizi
Saygıyla uzatın ellerinizi
Kıymet bilirseniz ben hepinize
Sizin için derim bunlar insandır..
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR