Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SULTAN İKİNCİ ABDULHAMİT HAN

SULTAN İKİNCİ ABDULHAMİT HAN
14.02.2021 / 21:41
Sultan Abdülhamid 21 Eylül 1842’de doğdu babası sultan Abdülmecid handır.
11 yaşında iken anası vefat eden sultan çok zeki derin düşünen fikir ve düşüncelerini dışa vurmayan bir karakter sahibi idi.
23 Temmuz 1908’de ikinci meşrutiyeti ilan etti. 33 yıl hükümdarlığını bir çok sıkıntılara rağmen sürdüren sultan Avrupa devletlerinin hayranları darbeci hainler birlikte 26 Nisan 1909’da cennet mekan sultanı tahttan indirerek Selanik’te bulunan Ala tini köşküne hapsedildi.
Balkanlar’ın işgalinden sonra İstanbul’a getirilerek beylerbeyi sarayına alınan sultan Abdülhamid 10 Şubat 1918’de hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Divan yolundaki ikinci Mahmut türbesine defnolunan hükümdar dindar vatansever ve hayırsever idi.
SULTAN ABDÜLHAMİD darbe yapanlara hakkını helal etmemiştir.
Sultan hükümdarlığı döneminde Yahudiler sultandan Filistin’de devlet kurmak için toprak istemişler Sultan bana dünyayı verseniz Filistin’de bir karış toprak vermem diyerek isteklerini geri çevirmiştir. Ben hayatta olduğum müddetçe Filistin’de bir Yahudi devletinin kurulmasına asla izin vermem demiştir.
NE yazık ki OSMANLI devletinin son bulması Yahudilerin işine yaradı. Amerika ve Avrupa devletlerinin bekledikleri olmuştu. Filistin de Yahudi devleti kuruldu yapmış oldukları yardımlarla İsrail devleti güçlendikçe güçlendi.
Yahudiler var oluşundan itibaren kendilerinden üstün hiçbir milletin varlığına razı olmamışlardır. Kendilerini bütün milletlerden üstün görüyorlar.
Bir çok İSLAM ülkeleri tembelliklerinden dolayı savunma sanayi’ne önem vermemişler dış ülkelere bağlılıkları devam ediyor.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR